1. Reproduktīvā izvēle – Individuālas tiesības un iespējas pieņemt lēmumus saistībā ar reprodukciju, piemēram, par bērnu plānošanu, dzemdībām, abortiem, kontracepciju, u.c.
1.1. Reproduktīvās autonomijas pozīcija reproduktīvās izvēles kontekstā – Uzsver indivīda brīvību un neatkarību pašam pieņemt lēmumus par savu reprodukciju bez ārējas iejaukšanās.
1.2. Reproduktīvās laba darīšanas pozīcija reproduktīvās izvēles kontekstā – Princips, kas aicina izvēles veikt, vadoties pēc labuma citiem, piemēram, bērniem vai sabiedrībai, un šādi rīkojoties, nodrošināt labākos iespējamos rezultātus.
1.3. Nākotnes bērna intereses pozīcija reproduktīvās izvēles kontekstā – Uzsvars tiek likts uz to, kā reproduktīvie lēmumi ietekmēs nākotnes bērna dzīves kvalitāti un tiesības.
1.4. Valsts intereses pozīcija reproduktīvās izvēles kontekstā – Valsts var ieņemt noteiktu nostāju attiecībā uz sabiedrības veselību, demogrāfiju vai ekonomiku, lai regulētu reproduktīvās izvēles.
1.5. Dzīvības saglabāšanas pozīcija reproduktīvās izvēles kontekstā – Šī pozīcija vēlas aizsargāt un saglabāt dzīvību, uzskatot, ka dzīvība ir jāsargā no ieņemšanas brīža līdz dabiskai nāvei.…