Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:138414
 
Vērtējums:
Publicēts: 08.04.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
2021. - 2025. g.
Darba fragmentsAizvērt

Administratīvais sods un sodu veidi(019)
Jāsāk ar to, ka administratīvais sods ir juridiskās atbildības līdzeklis, ko piemēro administratīvo pārkāpumu izdarījušai personai. Administratīvam sodam ir mērķi: sabiedriskās kārtības aizsardzība, taisnīguma atjaunošana, sodīšana par izdarīto pārkāpumu un izdarījušo personu un citu personu atturēšana no turpmākas adm.parkāpumu izdarīšanas. Katru var izskaidrot atsevišķi, tomēr tie visi savstarpēji cieši saistīti un vērsti vienota mērķa virzienā – dot oficiāli nosodošu vērtējumu un veicināt atturēšanos no likumpārkāpumiem. AAL noteikti četri sodu veidi: brīdinājums, naudas sods, tiesību izmantošanas aizliegums un tiesību atņemšana. Kopā tie veidi sodu sistēmu, kur brīdinājums un naudas sods ir pamatsodi, bet tiesību izmantošanas aizliegums un tiesību atņemšana – papildsodi. Pašvaldību saistošajos noteikumos var paredzēt tikai divus: brīdinājumu un naudas sodu. AAL vairs neparedz dažus sodus, kuri bija kodeksā, tomēr adm.parkāpuma priekšmeta vai izdarīšanas rīka konfiskācija AAL saglabājas, bet nevis kā sods, bet kā procesuālā darbībā adm.parkāpuma procesā. Tātad, brīdinājums ir vieglākais no adm. sodiem. Brīdinājums ir valsts oficiāla reakcija uz izdarīto likumpārkāpumu, kurai ir šāda nozīme: likumpārkāpums ir pamanīts un personas rīcība konkrētajā situācija tiek nosodīta. Brīdinājums nav mutvārdu aizrādījums, aizrādījumu piemēro maznozīmīga pārkāpuma gadījumā. Brīdinājumu izsaka rakstveida, tas nozīme to, ka brīdinājums kā sods ir ierakstīts lēmuma par administratīvā soda piemērošanu rezolutīvajā daļā. Naudas sods. Visbiežāk piemērojams sods, tas ir noteikta naudas summa, kas administratīvi sodītai personai ir jāsamaksā. Naudas soda apmēri noteikti naudas soda vienībās, un viena vienība ir 5 eur. Minimālais sods divas naudas soda vienības, maksimālais – fiz.personam 400, jur. 4000 naudas sodu vienībās. Kā arī jāpiebilst, ka ja adm. sods ir paredzēts pašvaldības saistošajos noteikumos, tad minimālā naudas soda vienība ir divas, bet maksimālā – fiz.personam 100, jur.personam 300.
Savukārt lēmuma par adm. soda piemērošanu rezultatīvajā daļā naudas sodam ir jābūt noteiktam gan naudas soda vienībās, gan konkrētas naudas summas. Ir arī gadījumi, kad pieļaujams atkāpties no noteiktajām maksimālajām naudas soda robežām. 16.pantā ir noteikta metodika, kā aprēķināt maksimālās naudas soda robežās. (sods noteikts no finanšu darījuma summas utt); Naudas sodi arī tiek piemēroti bērniem, bet kā izņēmuma gadījums un amatpersonai pamatā būtu jāpieņem lēmums par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemerošanu. Adm. pārkāpumu tiesībās ir tāda adm.pārkāpumu kategorija, kur ir specialais subjekts – bērns, tas ir tādi adm. parkāpumi, kuri uzskatāmi par parkāpumiem tikai tad, ja attiecīgo rīcību izdarījis bērns. …

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −11,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1385371
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties