Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:394870
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Saskarsme ir tieša vai netieša cilvēka sociālās dabas izpausme, kas realizējas mijiedarbības un kontaktēšanās procesā subjekta ↔ subjekta attiecībās.
Krievu psiholoģe G. Andrejeva izdala trīs galvenos strukturālos saskarsmes aspektus [1.,18.]: komunikatīvais (saskarsme kā informācijas apmaiņa); interaktīvais (saskarsme kā mijiedarbība); perceptīvais (saskarsme kā savstarpēja uztvere). Ar saskarsmes palīdzību cilvēks nodod un saņem informāciju, bet arī cenšas panākt dažādus mērķus. Ja nav saskarsmes, tad arī sazināšanās iespējas ir liegtas [1.,19.].
Saziņa ir ideju, priekšstatu un jūtu apmaiņa saskarsmes un sadarbības procesā, kurā informācija tiek nodota ar zināmu efektivitāti pa kādu noteiktu informācijas kanālu subjekta ↔ subjekta attiecībās. Saziņa ir uzskatāma par saskarsmes galveno pamatveidu [1.,19.]. Saziņa rada sadarbību, bet sadarbība – jaunu saziņas saturu un formas. Saziņas procesā tiek izvirzītas „subjekta↔subjekta” attiecības, kas ir interaktīvā saskarsme ar saviem uzdevumiem un funkcijām. Saziņas struktūru veido tās komponenti [1.,23.]: adresants, informācija, saziņas kanāls, adresāts, efektivitāte. Prasme sazināties ietver spēju sniegt informāciju un vienlaikus iegūt to no partnera, klausoties, vērojot viņa reakciju un uzdodot jautājumus. Saziņu var ietekmēt tādi faktori [1.,25.] kā cilvēks, kultūrvide, sociālās grupas un tehnoloģijas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties