Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:694590
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Kooperācijas princips – sociālais darbinieks aktīvi meklē sadarbību ar palīdzošām personām un ir gatavs visur, kur vien var, darboties sakarā ar sociālo uzdevumu, strādāt ar viņiem kopā. Viņš cenšas, kooperējoties ar viņiem, novērst ne tikai nevienprātību un pretišķības, bet arī palielināt ikvienas palīdzēšanas ietekmi uz problēmas risināšanu. Ar motivēšanu un organizēšanu viņš cenšas panākt problēmu risināšanu, lai risināšanā iesaistītās personas virzītu savu darbību uz kopīgo mērķi un to savstarpēji saskaņotu. Kooperatīvais princips ir viens no galvenajiem balstiem sistēmiskā sociālā darba metodikā. Sistēmiskajā sociālajā darbā galvenais sociālā darbinieka metodiskais pienākums ir aktivizēt visus palīdzošos spēkus un novest līdz efektīvai sadarbībai problēmas risināšanā.[4,239]
Apskatot šos principus un metodes kopumā, varu secināt, ka jebkuram sociālajam darbiniekam ir nepieciešamas zināšanas par sociālā darbinieka profesionālās darbības principiem
sociālā gadījuma risināšanā. Svarīgi ir ietekmējošie faktori un objektivitāte vēlamo rezultātu sasniegšanā.
Lai sekmīgi veiktu sociālā gadījuma risināšanu, ir nepieciešama ne tikai pieredze, bet liels teorētisko zināšanu pamats. Kaut arī šis gadījums nav atrisināts līdz galam gadījums, izjūtu gandarījumu par to, ka strādājot ar šo gadījumu pielietoju profesionālās darbības principus, kas virzīti uz mērķa sasniegšanu. Iejaukšanās procesa laikā izmantoju vairākus principus. Jāsaka, ka darba procesa laikā grūti izdalīt kādu atsevišķi jo tie pārklājas.
Nobeigumā vēlos izdarīt šādus secinājumus:
Sociālā darba teorētiskā bāze balstās gan uz teorētiskiem pieņēmumiem un to pielietošanu praksē, gan arī uz novērojumiem un to teorētisku formulēšanu – skaidrā, visiem saprotamā valodā. Jebkura sociālā darba metode balstās uz sociālā darba ētiku un vērtību principiem. Tādēļ, strādājot ar sociālajiem gadījumiem, sociālajiem darbiniekiem būtu jāapgūst un jāattīsta nepieciešamās zināšanas un prasmes. Jāmācās strādāt patstāvīgi, jāuzņemas atbildība par paveikto. Sociālā darba pamatā, neatkarīgi no jaunu ideju attīstības un to ietekmes uz profesionālo darbu ar individuālu sociālo gadījumu, ir vispārīgie sociālā darba ētikas un vērtību principi. Jebkura sociālā darba metode prasa ievērot sociālā darba ētiku un tā vērtību principus, darbā ar sociālo gadījumu, tas nosaka arī veiksmīgu attiecību izveidošanu ar klientu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1247092
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties