Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:346558
 
Vērtējums:
Publicēts: 15.05.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Patiesības meklēšanas spēju Frankls saskata sirdsapziņā kā intuitīvā cilvēka spējā saskatīt situācijas jēgu. Sirdsapziņa ir iekšējā balss, kurai cilvēks seko, ja tiecas uz patiesu eksistenci. Cilvēkiem pastāv iespēja sekot vai nesekot savai sirdsapziņai. Sirdsapziņa ir tā lieta, kas cilvēkam ļauj izvēlēties darīt labu, vai ļaunu.
Eksistenciālā patiesība saistās ar dzīves jēgas meklējumiem. Nevis baudas, laimes vai apmierinājuma jūtas ir dzīves pamatā, bet tieši jēga. Jēga ir tas, kas virza esamīgas gaitu, piešķir situācijai un notikumiem formu un attaisnojumu.12 Daudzi cilvēki, kam uzdod jautājumu „kāda ir tavas dzīves jēga?” nevar atbildēt. Viņi par savas dzīves prioritātātēm ir izvirzījuši mantas, baudu, varu un citas lietas un par dzīves jēgu ir aizmirsuši vai pat nav domājuši. Dzīves jēgas trūkums liedz cilvēkiem pilnvērtīgu eksistenci. Cīņa par jēgu- eksistenciāla uzvara pār ļaunumu ( cīņa par brīvību). Ļaunumu var apturēt, ja to padara par bezjēdzīgu.
Saprašana saista cilvēku ar pasauli, veidojot simbolisko realitāti. Galvenā pazīme, kas raksturo saprašanu, ir saistība ar nozīmju un jēgu sfēru, simbolisko realitāti un kultūru. Bez saprašanas nepastāv jēga, bez jēgas nav saprašanas! Plašā nozīmē tā ir visa cilvēciskā pasaule, kurā mēs dzīvojam.
Tātad viss, kas ir saaistīts ar eksistenciālismu ir savā starpā saaistīts. Un ja kādu posmu izlaiž vai aizmirst tad arī sākās cilvēku problēmas. Respektīvi viņi paši tās rada!

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1322139
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties