Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
21,48
Ietaupījums:
3,22 (15%)
Cena ar atlaidi*:
18,26
Pirkt
Identifikators:707815
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 26 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Anotācijas    3
  Ievads    6
1.  Tūrisma attīstība pasaulē un Latvijā    9
1.1  Tūrisma veidi, to klasifikācija    9
1.2.  Tendences pasaules tūrisma attīstībā    12
1.3.  Tūrismu regulējoši likumdošanas akti    15
1.4.  Tūrisma produktu veidošanas un attīstības stratēģija    21
1.5.  Tūrisma politika Latvijā    25
2.  Latvijas reģionu novērtējums, to stiprās un vājās puses, iespējamās problēmas un to risinājumi    28
2.1.  Kurzemes reģiona novērtējums    28
2.2.  Latgales reģiona novērtējums    32
2.3.  Rīgas reģiona novērtējums    35
2.4.  Vidzemes reģiona novērtējums    38
2.5.  Zemgales reģiona novērtējums    41
3.  Tūrisma nozares mijiedarbība ar pārējām ekonomikas nozarēm    45
3.1.  Tūrisma vieta un loma Latvijas ekonomikā    45
3.2.  Bezdarbs Latgales reģionā un tā iespējamie risinājumi tūrisma jomā    50
3.3.  Tūrisma pašreizējā attīstība Latgales reģionā    63
4.  Tūrisma attīstība Naujenes pagastā    71
  Secinājumi un priekšlikumi    79
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    83
Darba fragmentsAizvērt

Aizstāvāmais bakalaura darbs par tēmu “Tūrisma attīstība Latgales reģionā un ar to saistītās bezdarba problēmas” sniedz detalizētu ieskatu Latvijas tūrisma sistēmā sākot ar 1996. gadu līdz 2005. gadam, tās nepilnībās un iespējamos risinājumos. No tautsaimniecības izaugsmes viedokļa šai nozarei raksturīgs ievērojams multiplikatīvais efekts: tūrisms rada jaunas darbavietas kā pašā nozarē, tā tieši un netieši saistītās nozarēs, ir nodokļu maksātājs valsts un pašvaldības budžetā, investīciju un uzkrājuma avotos, sniedz attīstību un izlīdzināšanās iespējas reģionos. Tūrisms sekmē liela apjoma ieguldījumu veikšanu infrastruktūras izveidē, kopumā apmierinot gan tūristu prasības, gan uzlabojot vietējo iedzīvotāju dzīves apstākļus.
Šī pētījuma rezultāti ietver priekšlikumus, secinājumus un apskatu par pašreizējo situāciju attiecībā uz tūrisma attīstību valstī, īpaši izceļot Latgales reģionu un tur valdošo bezdarbu.
Dotais bakalaura darbs sastāv no četrām daļām.
Pirmajā daļā tiek dots ieskats valdošajās pasaules un Latvijas tūrisma tendencēs, kā arī tiek analizēta tūrisma produktu izstrāde un virzīšana tirgū. Nodaļa ietver arī statistiskos datus par tūrisma nozares tiešo ieguldījumu Latvijas iekšzames kopproduktā pēdējos gados, prognozes par turpmākajiem diviem gadiem un ārvalstu iedzīvotāju pieaugumu pēc iestāšanās Eiropas Savienībā.
Otrā daļa sniedz pētījumu par Latvijas novadiem, to stiprajām un vājajām pusēm, iespējām un draudiem. Sīki tiek raksturots katrs novads gan no ekonomiskā, gan no tūrisma viedokļa.
Trešā daļa atspoguļo tūrisma ietekmi un Latvijas ekonomiku, ir raksturota tūrisma attīstības programma Latgales reģionā. Ir apkopoti dati par ienākumiem, kas gūti no ārvalstu tūristiem līdz 2005. gadam. Nodaļā ir analizētas Latvijas tūrisma galvenās stiprās un vājās puses attiecībā pret citām valstīm un Latvijas Republikas normatīvie akti, kas regulē tūrisma attīstību Latvijā.
Ceturtā daļa analizē bezdarbu Latgales reģionā un tā iespējamos risinājumus. Autore sniedz problēmas svarīguma pamatojumu, savu vērtējumu par šo problēmu un iespējamos risinājumus. Tiek sniegts sīks raksturojums par tūrisma attīstību vienā no Latgales pagastiem - Naujenes pagastu.
Darbā tiek izmantotas dažādas pētīšanas metodes, piem., publikācijas, elektroniski apstrādātā informācija internetā, dažāda literatūra, statistiskie dati, praksē gūtā pieredze u.c.
Savam bakalaura darbam izvēlējos tēmu „Tūrisma attīstība Latgales reģionā un ar to saistītās bezdarba problēmas”. Šobrīd pasaulē par vienu no perspektīvākajām nozarēm atzīst tūrismu. Pasaules mērogā tūrisms ir nozare, kas nepārtraukti attīstās, tas sāk aptvert arvien jaunas aktivitātes. Kā labs piemērs tam ir pakāpeniska lauku tūrisma attīstība Latvijā, ekotūrisms un citas jomas. Nav jau noslēpums, ka tūrisma attīstībai kā labākā bāze ir teritorijas ar izcilām ainaviskām kvalitātēm, ar īpašu aizsardzības statusu. Latvijā tās vēsturiski ir bijušas Baltijas jūras piekraste, nacionālie parki, rezervāti, upju un ezeru piekrastes, vēsturiskas un arheoloģiskas vietas.
No tautsaimniecības izaugsmes viedokļa šai nozarei raksturīgs ievērojams multiplikatīvais efekts: tūrisms rada jaunas darbavietas kā pašā nozarē, tā tieši un netieši saistītās nozarēs, ir nodokļu maksātājs valsts un pašvaldības budžetā, investīciju un uzkrājuma avotos, sniedz attīstību un izlīdzināšanās iespējas reģionos.
Arī Latvijā ar tās bagāto dabas mantojumu, salīdzinoši maz skarto dabu un atrašanos piejūras reģionā, paveras plašākas iespējas tūrismam. Arvien vairāk Latvijā tiek sagatavoti zinoši tūrisma speciālisti un līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā paveras arī jaunu līdzekļu piesaistes iespējas īpaši Lauku tūrisma attīstībai. Kā arī Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā pozitīvi ietekmējusi tūrisma nozares attīstību no tā viedokļa, ka šobrīd tūristi uz Latviju brauc vairāk, uz ko norāda tūristu mītnēs apkalpoto cilvēku skaita pieaugums salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Tūrisma attīstību veicinošs faktors Latvijā ir tas, ka pasaulē arvien populārāki kļūst tie tūrisma veidi, kas paredz atpūtu pie dabas, ko Latvijas apstākļos ir iespējas plaši attīstīt. Tieši tādēļ, ka tūrisma attīstības potenciāls Latvijā vēl nav pilnībā izmantots ir plašas iespējas veidot gan ilgspējīga tūrisma politiku, gan arī realizēt to Latvijā.
Problēma ir tā, ka, Latgales reģionā ir vislielākais bezdarba līmenis. Cilvēku nodarbinātību, ne tikai Latgales reģionā, bet arī visā Latvijā, var veicināt plaša tūrisma attīstība šajos reģionos.Lai gan Latvija no tūrisma viedokļa ir perspektīva valsts, tomēr ir nepieciešams radīt mūsdienu tūristiem piemērotākus apstākļus, kas paredz ar tūrismu saistītā servisa uzlabojumus. Tātad, nepieciešams ir veidot jaunas un modernas tūristu mītnes, kas spēj apmierināt visas tūristu vēlmes tā radot jaunas darba vietas. Tāpat būtiski ir garantēt personīgo un mantas drošību. Un kā efektīvākais garantijas veids ir ceļojuma apdrošināšana, kas līdztekus tūrisma attīstībai kļūst arvien populārāka un ierastāka Latvijā.
Savukārt, lai izprastu tūrisma attīstību Latvijā un noteiktu iespējamos attīstības virzienus, nepieciešams ir apskatīt tūrisma attīstību jau no tā pirmsākumiem, izanalizēt šobrīd reglamentējošo Latvijas tūrisma likumdošanu, apdrošināšanas iespējas, kā arī apskatīt statistiskos datus, lai varētu noteikt tūrisma attīstības tendences Latvijā.
Jau izsenais cilvēku iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids ir bijis ceļošana. Tūrisma pirmsākumi meklējumi jau vairākus gadu tūkstošus pirms mūsu ēras. Gadsimtu gaitā no vienkāršas izklaides, piedzīvojumu meklēšanas, svētceļojumiem tūrisms ir izaudzis visā tā lielajā daudzveidībā un šodien norisinās gan uz sauszemes, gan tās dzīlēs, gan uz ūdens, gan ūdenī, gan gaisā, drīzumā ietverot arī ceļošanu kosmosā.
Arvien garāki atvaļinājumi, labāk apmaksāts darbs un daudzveidīgākas, vienkāršotākas ceļošanas iespējas gadu no gada pasaulē veicina tūrisma apjoma pieaugumu. Tūrisms ir kļuvis par ikviena cilvēka dzīves neatņemamu sastāvdaļu, fizisko un garīgo spēku, savstarpējo attiecību avotu, būtisku kultūras un sociālās jomas faktoru - pasaules mēroga fenomenu.
Tūrisms ir pasaulē lielākais eksporta ienākumu avots, nozīmīgs darbavietu radītājs, kā arī svarīgs reģionālās un sociālās attīstības faktors. Tas valstīm nodrošina lielu ieņēmumu no nodokļiem un sniedz ievērojamu pienesumu to iekšzemes kopproduktā. Tūrisms sekmē liela apjoma ieguldījumu veikšanu infrastruktūras izveidē, kopumā apmierinot gan tūristu prasības, gan uzlabojot vietējo iedzīvotāju dzīves apstākļus. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Tūrisma attīstība Latgales reģionā un ar to saistītās bezdarba problēmas”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/707815

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties