Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:254141
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 41 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS   
  AVOTU UN LITERATŪRAS APSKATS   
1.1.  Stikla fabrikas darbība līdz 1. pasaules karam   
1.2.  Stikla fabrikas darbība starpkaru periodā   
2.1.  Termosa kolbu ražošana   
2.2.  Līvānu Stikla fabrikas izstrādājumu pieprasījuma izpēte   
2.3.  Iepakojuma piegādes problēmas   
2.4.  Fabrikas mākslinieku radošā darbība   
2.5.  Izstrādājumu reklāma   
3.  STIKLA FABRIKAS DARBĪBA LĪVĀNOS 20. GS. 90. GADOS UN 21. GS. SĀKUMĀ   
  NOBEIGUMS   
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Izstrādājot studiju darbu, autore secināja, ka Līvānu Stikla fabrika ļoti rūpējās par savu izstrādājumu ārēju izskatu, radoši pievērsās izstrādājumu reklamēšanai. Fabrikas izvirzītie mērķi tika realizēti, bet ne pilnīgi. Tika celtas mājas fabrikas darbiniekiem, pie fabrikas ēkas tika izveidots bērnu rotaļu laukums. Ir jāatzīmē, ka Līvānu Stikla fabrikas izstrādājumiem tika piešķirtas Valsts kvalitātes zīmes, kas liecina par produktu augsto kvalitāti.
Bakalaura darbā izvirzītais mērķis – noskaidrot stikla ražošanas attīstības galvenās iezīmes Līvānos, ir veikts. Autore apskatīja Līvānu Stikla fabrikas darbību līdz 2009.gadam. Lai izstrādātu studiju darbu un sasniegt darba mērķi, autorei bija noteikti uzdevumi – izpētīt Līvānu Stikla fabrikas izveidošanos 1887. gadā, tas darbība līdz 1. pasaules karam un laika posmā no 1922. gada līdz 1934. gada 16. jūlijam; izpētīt stikla ražošanas virzienus Līvānos pēc 2. pasaules kara ( no 1945. gada līdz 20. gs. 90 gadiem); raksturot stikla fabrikas darbību no 20. gs. 90 gadiem līdz 2009. gadam. Pētot arhīvu dokumentus, autore aplūkoja fabrikas dibināšanas dokumentus, kā arī dibināšanas nolikumus, protokolus. Precīzi noskaidroti fabrikas dibināšanas datumi 1957. gadā. Tika uzzinātas fabrikas pastāvēšanas problēmas, fabrikas dibināšanas nosacījumi.
Lasot grāmatu „Līvānu stikls pasaules ceļos” autore guva priekšstatu par Līvānu Stikla fabrikas stāvokli un attīstību no 1887. gada līdz 1987. gadam.
Lasot avīžu „ Padomju Latvija”, „ Cīņa” un žurnālu „Zvaigzne”, „ Liesma”, „ Lauku Avīze”, „Новые товары” , „Горизонт”, „Коммерческий Вестник” , „ Padomju Latvijas Sieviete” rakstus, tika uzzināti fabrikas darbinieku panākumi valsts un starptautiskajā mērogā un arī izpētīja arī Līvānu Stikla fabrikas reklāmas.
Interneta resursi deva plašu informācijas klāstu autorei, jo tajos varēja aplūkot rakstus par fabrikas esamību.
Neapšaubāmi, LSF direktora Zosina laikā piedzīvoja savus zieda laikus. Kad viņu atlaida no darba, viņš pārcēlās strādāt uz Rīgu, kur vēlāk arī nomira.
Kopumā varam secināt, ka šis uzņēmums un tā darbība ir devusi nozīmīgu ieguldījumu ne vien Latgales reģiona ekonomiskajā attīstībā, bet arī ietekmējusi šī reģiona cilvēku likteņus.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties