Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:752311
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ievads



Mūsu izveidotais maršruts ietver sevī baznīcas un citas celtnes, kuras celtas Rīgā, laika posmā no 13. līdz 16. gadsimtam, un mūsdienās ir atzītas par arhitektūras pieminekļiem.
Mēs izveidojām maršrutu un atzīmējām to Rīgas kartē, pievienojām arī sīkāku informāciju par katra apskates objekta vēsturi un tā stāvokli mūsdienās. Maršruts sākas un arī beidzas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Tā ceļš ved cauri gandrīz visai Vecrīgai, kurā atrodas lielākā daļa objektu.
Ēkas no ārpuses , protams, apskatīt var bez maksas, tāpat bezmaksas ir arī baznīcu apmeklējumi un ieeja Latvijas Kara muzejā. Ieejas biļetes jāpērk, lai uzbrauktu Pēterbaznīcas tornī vai apskatītu muzejus. Mēs aprēķinājām, ka skolēnam, uzrādot skolēna apliecību, par ieejas biļetēm visos maršrutā iekļautajos objektos kopā būtu jāmaksā nepilnus piecus latus.

1. Pulvertornis (Smilšu 20)

Senāk Rīgas nocietinājuma sistēmā ik pēc 100-200 m bija izbūvēti torņi. Lielākajiem torņiem, kas sargāja vārtus, bija ierīkoti cvingeri. Šāds cvingera tornis bija arī Smilšu tornis, kuru mūsdienās pazīstam kā Pulvertorni. Savulaik tas bija nozīmīgākais Rīgas nocietinājuma tornis, jo sargāja ieeju pilsētā - galveno Rīgas ceļu ar Austrumiem. Pirmo reizi Smilšu tornis pieminēts 1330.gadā. Tā nosaukums cēlies no smilšu kalniem, kas atradās pretī tam. 15.gs. tornis tika pārbūvēts un piemērots šaujamieročiem. Te atradies arī cietums, bijuši moku kambari, te glabāti ieroči līdz pat 1883.gadam. Par Pulvertoni to pārdēvēja 17.gs., kad te sāka glabāt pulveri.
Torņa diametrs ir 14.3 metri, augstums - 25.5 metri, sienu biezums ir aptuveni 3 metri.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties