Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:528865
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Sērs dabā un tā iegūšana. Atšķirībā no daudziem citiem elementiem, sērs dabā sastopams arī brīvā veidā. Nozīmīgākie sēru saturošie minerāli ir metālu sulfīdi un sulfāti: pirīts jeb dzelzs kolčedāns FeS2 ,vara spīde Cu2S , svina spīde PbS, cinka māns ZnS, ģipsis CaSO4 X 2H2O, glaubersāls jeb mirabilīts Na2 SO4 X 10H2O.
Sēru iegūst, attīrot Zemes dzīlēs esošo tīrradņu sēru. Lai atdalītu piemaisījumus, tīrradņa gabalus karsē. Izkusušo sēru nolej, tad vāra temperatūrā , kas augstāka par 450ºC. Kondensējot sēra tvaikus, iegūst tīru sēru. Sēru arī iegūst arī no sērūdeņraža H2S kas rodas, pārstrādājot naftu, akmeņogles, dabasgāzi un sulfīdrūdas.
Sēra īpašības un izmantošana. Sērs ir dzeltena kristāliska viela, kas ūdenī praktiski nešķīst, bet labi šķīst benzolā, toluolā, sērogleklī, anilīnā.
Rombiskais sērs. Sastāv no dzelteniem oktaedriskiem kristāliem. Ja tos izšķīdina benzolā un pēc tam šim gaistošajam šķidrumam ļauj iztvaikot, tad veidojas gari adatveida kristāli. Tas ir prizmatiskais sērs, ko var iegūt arī no izkausēta sēra, to lēni atdzesējot. Prizmatiskā sēra adatveida kristāli pakāpeniski sairst un atkal pārvēršas rombiskajā sērā, kas ir stabilāks. Ja izkausētu sēru ielej aukstā ūdenī, iegūst brūnu, staipīgu, gumijai līdzīgu masu – plastisko sēru.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1187728
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties