Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:487923
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ievads.
Demokrātiskā valstī izšķirt civiltiesiskus strīdus, atcelt administratīvus aktus, vai pat atzīt cilvēku par vainīgu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, saskaņā ar likumu, var tikai tiesa. Šāda kārtība ir ieviesta, lai padarītu tiesvedības procesu godīgu, neatkarīgu, taisnīgu, kā arī, lai izvairītos no patvaļas un asinsatriebības, kura būtu, ja tiesāšana būtu nodota nevis valsts rokās, bet privātpersonu rokās, kā tas bijis senajos laikos. Šis princips ir raksturīgs katrai tiesiskai valstij, jo tas ir demokrātijas pamatā, arī Latvijā tāds pastāv.
Neviena tiesiska valsts nav domājama bez neatkarīgas tiesas, kura var aizstāvēt valsts iedzīvotājus pret administratīvu patvaļu, nekonstitucionāliem likumiem un citiem aktiem. Tiesas spriešana ir tiesu varas izpausmes specifiska forma, kas īstenojas, šķirot strīdus un konfliktus, pamatojoties uz pastāvošajām tiesībām. Tiesu vara ir līdzeklis, ar kuru tiesības ietekmē sabiedrībā pastāvošās attiecības.1
Latvijas vispārējās jurisdikcijas tiesu sistēmā ietilpstošās tiesas ir tiesīgas izskatīt civiltiesiskus strīdus, krimināllietas, kā arī lietas, kas izriet no administratīvi tiesiskajām attiecībām.2
Lai tiktu nodrošināts tiesiskas valsts princips, Latvijas Republikas tiesas spriež neatkarīgi, balstoties tikai uz likumiem un tiesību normām, kuri ir saistoši. Tiesai savā darbībā ir jāievēro Latvijas Republikas Satversmē un citos normatīvajos aktos nospraustās cilvēka pamattiesības un iztiesāšanas principus. Prakses mērķis bija iepazīties ar LR tiesu procesa darbību, un izanalizēt, vai tiesa savā darbībā pielieto pamattiesības un principus.
Lai sasniegtu mērķi, tika izvirzīti sekojoši uzdevumi:
• Apmeklēt tiesas procesus un iepazīties ar tiesas darbu;
• Novērot, kā tiek ievēroti LR Satversmē un Likumā „Par tiesu varu” nostiprinātie principi;
• Salīdzināt procesa gaitu un tiesvedības principu īstenošanu administratīvajā, civillietā un krimināllietā.
Prakse noritēja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, laika posmā no 05.03.2010. līdz 16.04.2010.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1230268
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties