Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:236163
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Darba likuma saikne ar Civillikumu    4
1.1.  Darba līguma norobežošana no uzņēmuma līguma    5
1.2.  Darba līguma jēdziens    8
2.  Darba tiesisko attiecību dalībnieku pienākumi    12
2.1.  Darbinieka pienākumi    12
2.2.  Darba devēja pienākumi    16
3.  Darba tiesisko attiecību izbeigšanās    18
  Secinājumi    21
  Izmantotā literatūra    22
Darba fragmentsAizvērt

Regulējot darba tiesiskās attiecības, noteicošā loma ir Darba likumam, taču ne mazāk svarīga loma ir tām Saistību tiesību normām, kas regulē saistību rašanos, to izpildi un izbeigšanos. Saistību tiesību normas nosaka arī to, ko drīkst vai nedrīkst darīt tiesisko attiecību dalībnieki, kuri nodibina saistības, pilda vai pārkāpj tās, arī kā atrisināmi šo dalībnieku starpā radušies strīdi.
Civillikuma Saistību tiesības ir praksē veidojamo attiecību juridiskais pamats. Darba likumā pārsvarā ir speciālās normas, taču Civillikumā ir vairāk vispārīgas tiesību normas jeb tās ir darba tiesību sistēmas “izejas punkts”, kas piemērojamas darba tiesiskajās attiecībās.
Tajos gadījumos, kad Darba likumā nevar rast atbildi uz kādu jautājumu, tad visai lietderīgi ir šo atbildi meklēt Civillikumā, kas papildina Darba likumu tajos jautājumos par kuriem Darba likums klusē. Civillikuma noteikumi piemērojami, piemēram, jautājumos par tiesiska darījuma spēku, par darījuma atzīšanu par spēkā neesošu, par gribas izteikumu un īstumu, kā arī citos Darba likumā neregulētajos jautājumos.
Civillikuma normas vispārīgi attiecas uz visiem tiesību subjektiem un piemērojamas darba tiesiskajās attiecībās tiktāl, ciktāl Darba likumā un citos normatīvajos aktos, kas regulē darba tiesiskās attiecības, nav noteikts citādi. Tas nozīmē, ka Darba likums nepastāv pats par sevi un neveido noslēgtu tiesību nozari, bet gan kā speciālo tiesību normu kopums pārgroza un papildina jeb „specializē” vispārīgās cilvēktiesību normas.
Līguma slēgšana un tā izpilde balstās uz vispārējiem noteikumiem par darījumiem un speciālajam normām. Tā kā Civillikums ir vispārējs normatīvais akts, bet Darba likums ir speciālais normatīvais akts, tad darba līgumam piemērojami Civillikuma noteikumi, ciktāl Darba likumā un citos normatīvajos aktos, kas regulē darba tiesiskās attiecības, nav noteikts citādi. Savukārt, normu kolīzijas gadījumā Darba likumam ir dodama priekšroka.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1343659
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties