Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:172709
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
  Lauksaimniecības raksturojums Latvijā    4
1.1.  Eļļās augu ražošana    6
1.2.  Graudu ražošana    7
1.3.  Kartupeļu ražošana    8
  Saimniecības „Daba” raksturojums    11
2.1.  Zemes platības    11
2.2.  Ražošanas līdzekļi    13
2.3.  Saimniecības „Daba” ražotās produkcijas realizācijas un iegādes vietas    14
2.4.  Specializācijas virziens    15
2.5.  Ražošanas nozaru tehnoloģija    15
  Zemnieku saimniecības „Daba” ražošanas plāns    17
3.1.  Bruto seguma analīze    17
3.2.  Peļņas un zaudējumu aprēķins    18
3.3.  Saimniecībā maksājamo nodokļu raksturojums un aprēķins    20
3.4.  Naudas apgrozījums    23
3.5.  Saimniecības bilance    25
3.6  Saimniecības attīstības perspektīvas    26
  Secinājumi    29
  Priekšlikumi    30
  Izmantotās literatūras saraksts    31
Darba fragmentsAizvērt

1. Lauksaimniecības raksturojums Latvijā.
Lauksaimniecības sektors nav viendabīgs. To veidi gan lielākas, gan mazākas saimniecības, arī sasniegtais produktivitātes līmenis ir atšķirīgs. Iespējams, ka daļa no saimniecībām savā attīstībā jau ir tuvu attīstīto Rietumeiropas valstu saimniecību līmenim, savukārt, citās ražošana vēl notiek sentēvu metodēm – iespējams, investīciju, bet varbūt – zināšanu trūkuma dēļ. Un šīs atšķirības nevar raksturot vai novērtēt, pētot vienīgi vidējos lauksaimniecības rādītājus visas nozares griezumā, ir jāanalizē saimniecību struktūras raksturojoši radītāji.
Lauksaimniecības stāvokli valstī var raksturot dažādi rādītāji: saimniecību skaits un to lielums, saražotas produkcijas daudzums un tās kvalitāte, ražošanas izmaksu lielums, ienākumi, ko lauksaimnieks gūst no lauksaimnieciskās darbības.
Lauksaimniecība ir nozīmīga Latvijas tautsaimniecības nozare, kas ražošanas procesā izmanto vienu no retajiem Latvijas dabas resursiem – zemes auglības potenciālu, kas apvienojumā ar darbaspēku, kapitālu un vadītspēju dod jūtamu ieguldījumu valstī ražotajā iekšzemes kopproduktā. Racionāla lauksaimniecības ražošanas attīstība lielā mērā nozīmē racionālu dabas resursu izmantošanu.
Viens no galvenajiem tautsaimniecības attīstības un izmaiņu indikatoriem ir iekšzemes kopprodukts (IKP).Tas raksturo gan tautsaimniecību kopumā, gan katru nozari atsevišķi. Pēc kopprodukta kopējā apjoma un tā lieluma uz vienu tautsaimniecībā vai nozarē nodarbināto var spriest gan par valsts attīstības tempiem, gan par iedzīvotāju dzīves līmeņa izmaiņām.
Lauksaimniecības nozarē pievienotā vērtība (PV) pieauga līdz 204,7 miljoniem latu (291,26 miljons eiro) jeb par 6,9 % salīdzinājumā ar 2004.gadu. Lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības daļa nacionālajā kopproduktā 2006.gadā bija 3,6 % jeb 354,9 tūkstoši latu (505 tūkstoši eiro). Lauksaimniecības un medniecības daļa nacionālajā kopproduktā 2006.gadā bija 2,3 % jeb 224,91 tūkstotis latu (320 tūkstoši eiro). Kā lauksaimniecībā, medniecībā nodarbināto īpatsvars, tā arī lauksaimniecības un medniecības daļa kopējā IKP samazinās. Taču šī tendence tikai pietuvina Latviju ES vidējam līmenim.
Investīcijas
2006.gadā nefinanšu investīcijas lauksaimniecībā, medniecībā un mežsaimniecībā sasniedza 67,7 miljoni latu (96,3 miljoni eiro), kas veido 3,4 % no kopējām nefinanšu investīcijām valstī un salīdzinājumā ar 2005.gadu tās ir samazinājušās par 17,7 %. 43,8 % no investīcijām tika ieguldītas ēkās (izņemot dzīvojamās), būvēs un celtnēs, 30,7 % - iekārtās un mašīnās, bet tikai 0,5 % – ilgtermiņa nemateriālajos ieguldījumos.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties