Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:635287
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.02.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

V. Vulfa darba Sava istaba izstrādē balstās uz diviem 1928. gadā nolasītiem referātiem par sievietēm un literatūru. Šī eseja, kā autore pati to dēvē, ir pārpilna dažādu, ar sievietēm saistītu faktu pārpilna. Tik piesātināta, ka atliek vien izrakstīt citātus, kuros pieminētas sievietes, lai uzburtu citu vēsturi – no sievietes skatpunkta. V. Vulfa ir pievērsusi uzmanību tādām detaļām, kuras citi ir tikai pieminējuši vai vispār noklusējuši. Es nolēmu klausītājus iepazīstināt ar to vēstures ainu, kas paveras V. Vulfas darbā Sava istaba, kurš tiek uzskatīts par nozīmīgu feminisma teorijas attīstībā1.
Jau darba sākumā V. Vulfa paziņo: “Ja sievietei jāraksta literatūra, tad viņai nepieciešama nauda un sava istaba.”2 Tālākajā darba gaitā viņa cenšas savu hipotēzi pierādīt, atspoguļojot situāciju, kādā sievietes dzīvojušas līdz pat 20. gadsimtam.
Tiesības un īpašums. Anglijā valda patriarhāts. Neviens, būdams pie pilna prāta, nespētu nepamanīt profesora kundzību. (..) Šķiet, viņš valda pār visu, atskaitot miglu. (42) 15. gs. sievas sišana piederēja pie vispāratzītām vīra tiesībām, un to bez kauna piekopa gan augstās, gan zemās aprindās…Līdzīgi meitu, kura atteicās precēties ar vecāku izraudzīto vīru, varēja ieslēgt, sist un grūstīt pa istabu, un sabiedrība par to nebūt nejutās šokēta. 200 gadus vēlāk joprojām bija izņēmuma gadījums, ja augstākās šķiras vai vidusšķiras sievietes pašas izvēlējās sev vīru, savukārt vīrs, ticis izraudzīts, kļuva viņām par kungu un pavēlnieku.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties