Secinājumi
1. Hipotēze „Viktorijas laika ģērbšanās stils, tradīcijas un etiķete nelabvēlīgi ietekmēja augstāko aprindu cilvēku veselību” pierādījās, jo tika valkātas ne tikai korsetes, kas deformēja iekšējos orgānus, bet arī ļoti daudz cita apģērba, kuru masa bija diezgan liela, tāpēc nelabvēlīgie ietekmēja gan veselību, gan stāju. Arī kosmētiskie līdzekļi varēja būt kaitīgi.
2. Modes tendences visvairāk ietekmēja valdnieki, Anglijas karaliene Viktorija, Napoleons I u.c.
3. Gadu gaitā modes tendences mainījās, bet vislielākās izmaiņas bija novērojamas 19. gadsimta beigās.
4. Daudzi Viktorijas laikmeta tērpu elementi, piemēram, korsetes u. c., ir saglabājušies līdz pat mūsdienām un ir diezgan populāri.
5. 19. gadsimtā bija daudz stingrāki „noteikumi”, kas jāievēro labi audzinātai dāmai, nekā mūsdienās.
6. Karalienes Viktorijas laikā apģērbos parādījās vairāki jauni elementi, piemēram, sieviešu zābaki, rokassomiņas, lornetes, monokļi u. c.
7. 19. gadā mode strauji attīstījās, jo parādījās ne tikai jauni elementi, bet savu darbu uzskāka arī pasaulē pirmais modes dizaineris Čārlzs Frederiks Vorts, kurš atvēra arī pasaulē pirmo modes namu.
8. Modei palīdzēja attīstīties sasniegumi rūpniecībā, kas īpaši bija novērojami Anglijā.
9. 48% mūsdienu jauniešu ir priekšstats par to, kā izskatījās Viktorijas laikmeta dāma. 6% jauniešu zina kādas ar šī laikmeta modi saistītas personas. 60% zina no kura līdz kuram gadam karaliene Viktorija valdīja Anglijā.
…