Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:266201
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Secinājumi    8
  Izmantotie avoti    9
Darba fragmentsAizvērt

Apziņa, ka tu esi kādam vajadzīgs, ir ārkārtīgi spēcīga. Tiklīdz sieviete jūt, ka viņas loma pieaugušo bērnu dzīvē sāk mainīties, viņa nereti pieļauj nopietnu kļūdu, mēģinot parādīt, ka ir neaizstājama, vislabākā, kā arī pastiprinot kontroli un kritizējot viņu izvēli. Piemēram, vedekla vai znots nav tik izglītots, neprot tik labi gatavot, neizgludina tik labi kreklu, kā to darījusi viņa. No šā sindroma bieži cieš māmiņu auklētie un lutinātie dēli, viņi bieži vien tā arī neapprecas, jo savu vienaudžu vidū nespēj atrast mātei līdzīgu sievieti.1
L. Binsvangers vientulību definē kā kompleksu un intensīvu pārdzīvojumu, kurā notiek specifiska sevis apzināšanās un atklājas attiecību pārrāvums, kas attiecas gan uz savstarpējām, reālajām attiecībām, gan uz attiecībām cilvēka iekšējā pasaulē. K. Rodžerss aplūko vientulības pārdzīvojumu no diviem aspektiem:
1)vientulība kā nošķirtība – cilvēkus šķir viņu unikalitāte, runājot K. Rodžersa vārdiem: ”Tu nekad neuzzināsi, kas esmu es, bet es nekad neuzzināšu, kas esi tu”;
2)vientulība kā patiesu, pilnvērtīgu attiecību trūkums starp cilvēkiem.2
Visvairāk vientuļu cilvēku ir lielākajās pasaules metropolēs. Taču tur ir arī daudz tādu, kuri labprāt vēlētos nodibināt ģimeni. Tomēr lielpilsētas vide neveicina pastāvīgu attiecību veidošanos, apgrūtina iepazīšanos. Citādi ir laukos un mazpilsētās, kur liela daļa iedzīvotāju cits citu pazīst. Te cilvēki nodarbojas ar sīko biznesu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties