Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:542900
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.10.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēku parādīšanās uz planētas un viņa evolucionārā pilnveidošanās saskatāma arī vieglatlētikas vēstures sākuma stadijā. Iešana- soļošana, skriešana, lēkšana par šļērliem, metot priekšmetus uz zvēru medībās, dažādos karos- kā apsteigt, pārsteigt pretinieku. Ja zvērs, pretinieks nenonāvēs, aizstāvoties, indivīdu, būt “pozitīvs”.
Manuprāt, jau gadu tūkstošiem ilgi cilvēki vēlējās pārbaidīt savus spēku, ātrumā un meistarībā un sacensties ar citiem, šim nolūkam organizējot dažādas sacensības. Pirmās zināmās olimpiskās spēles notika 776.gadā p. m. ē. Senajā Grieķijā Olimpijas pilsētā. Vairāk nekā 1000gadus tās notika ik pa četri gadiem, līdz Romas imperators tās aizliedza.19. gadsimta beigās sporta pasākumi tika rīkoti arvien biežāk un arvien lielāku atbalstu guva ideja par olimpisko spēļu atjaunošanu to bijušajā veidolā. Šī kustība kļuva par pamatu pirmo vasaras ziemas olimpisko spēļu organizēšanu.
Sporta vēsturnieki uzskata, ka mūsdienu vieglatlētiku kā sporta veidu vajadzētu uzskatīt no 1837.g., kad Regbija (Anglija) pilsētā kādas koledžas audzēkņi skrējuši 2 km. Vēlāk sacensību programma iekļāvusi īso distanču skriešanu, skriešanu ar šķēršļiem, smaguma mešanu. 1851.g. sacensībās bija jau tāllēkšana, augstlēkšana. 1864.g. notikušas Eiropā pirmās sacensības starp Kembridžas un Oksfordas universitātēm. 1880.g. tika apstiprināta Anglijas vieglatlētikas asociācija. …

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1167526
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties