Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:614434
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.12.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Vērtspapīra jēdziens    4
  Vērtspapīru tirgus diferencija    5
  Vērtspapīru tirgus komisija    5
  Vērtspapīru laišana publiskajā apgrozībā    6
  Vērtspapīru tirgus dalībnieki    6
  Vērtspapīru tirdzniecības shēma    7
  Vērtspapīru klasifikācija    8
  Svarīgākie vērtspapīru veidi    9
  Vērtspapīru apgrozījuma īpatnības    13
  Fondu birža    20
  Vērtspapīru tirgus dalībnieku definējums    22
  Kopsavilkums    22
  Izmantotie avoti    23
Darba fragmentsAizvērt

Šī referāta mērķis ir noskaidrot vērtspapīru būtību, darbības ar tiem, to veidus.
Referātā aprakstīts- kas ir vērtspapīrs, kādēļ tie ir vajadzīgi, kādi var būt vērtspapīri un ar ko viens veids atšķiras no otra, kas piedalās vērtspapīru izlaišanā un apritē, un kā uzņēmumam pieņemt lēmumu par vērtspapīru izlaišanu, sīkāka informācija ar vērtspapīriem un vērtspapīru tirgiem Latvijā.
Vērtspapīru tirgus ir svarīga visas valsts ekonomikas sastāvdaļa. Īpaša nozīme šādam tirgum ir valstīs, kur uzsāktas plaša mēroga privatizācijas programmas, kā tas ir Latvijā. Efektīvi funkcionējošs vērtspapīru tirgus palīdz ārzemju investīciju un iekšējo brīvo resursu mobilizēšanai, kā arī nodrošina to lietderīgāku izmantošanu. Vērtspapīri ieņem nozīmīgu vietu tirgus ekonomikā, dod iespēju to īpašniekiem saņemt ienākumus. Latvijā ir radīta stabila nacionālā valūta- lats. Nākamais solis ir veidot stabilu vērtspapīru tirgu.
Vērtspapīri tirgus ekonomikas apstākļos papildina monetāro sistēmu ar sarežģītām un daudz lielāka apjoma likvīdām saistībām (salīdzinot ar apgrozībā esošiem naudas līdzekļiem), ko emitē valsts, pašvaldības, akciju sabiedrības un citas finansu struktūras. Vērtspapīru tirgū nonāk ievērojama visas sabiedrības nacionālās bagātības daļa. Tas nosaka valsts vērtspapīru politikas lielo nozīmi.

Kā zināms no ekonomikas teorijas, visa preču pasaule dalās divās grupās: materiālās preces ( materiāli labumi, darbi, pakalpojumi) un nauda. Vienmēr ir nepieciešamība nodot naudu vai preci no vienas personas( juridiskās vai fiziskās) otrai, ja tās šai personai nav. Tirgus prakse ir izstrādājusi divus galvenos naudas vai preču nodošanas paņēmienus:
nodošana caur kreditēšanu;
nodošana, izlaižot apgrozībā vērtspapīrus.
Tirgus apstākļos tā dalībnieki stājas daudzveidīgās attiecībās, tai skaitā arī naudas un preču nodošanas sakarā. Šīs attiecības noteiktā veidā tiek fiksētas, noformētas un nostiprinātas. šajā nozīmē vērtspapīrs ir tāda tirgus attiecību fiksācijas forma, kas pati ir šo attiecību objekts. Vērtspapīrs- tā nav nauda un nav materiāla prece. Tā ekonomisko jēdzienu var izteikt sekojoši:
vērtspapīrs- tā ir kapitāla pastāvēšanas forma, atšķirīga no tā preču, ražošanas un naudas formas, kas var tikt nodota paša vietā, būt tirgus apritē kā prece un nest peļņu. Tā ir īpaša kapitāla eksistences forma, kas pastāv blakus naudas, preču un ražošanas formai. Tā jēga ir sekojoša- īpašniekam paša kapitāla nav, bet viņam ir visas tiesības uz to, kas ir nofiksētas vērtspapīra formā.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1113918
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties