Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:324351
 
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Vara un tās veidi    4
  Autoritāte un to veidojošie faktori    7
  Darbinieku rīcības ietekmēšana.    11
  Secinājums    12
  Izmantotā literatūra    13
Darba fragmentsAizvērt

Varas izpausmes ir pastāvējušas jau sen. Taču laikam ejot tās izpratne ir mainījusies. Līdz ar 20.gs. varas nozīme ir pieaugusi un filozofi tai ķērušies klāt, lai pētītu. Varas tēma ienāk filozofijā, jo tradicionālais socioloģiskais un politiskais traktējums mūsdienu filozofijā tiek pārveidots un paplašināts, varas attiecības no sociālām un politiskām attiecībām kļūst par cilvēka eksistences raksturojumu.
Varas definīcijas ir daudzveidīgas un plašas. Vara īstenojas caur indivīdiem, kuru tā ir radījusi, nevis tiek pret viņiem pielietota. Vara ir indivīda vai grupas iespējas ar piespiešanu vai bez tās ietekmēt citu cilvēku idejas un rīcību. (indivīdam vai grupai nevar būt varas ja tie ir izolēti no citiem. )
F. Nīče varu definēja kā spēka nevis pakļaušanas attiecību. (varas subjekts un objekts var mainīties vietām, taču tiem vispār nav nozīmes, jo vara pastāv kā noteikts spēka lauks, kurā realizējas varas griba, tieši tāpēc vara nenāk no viena centra – cilvēka, valsts.
Šī referāta uzdevums ir daudzmaz noskaidrot, ko nozīmē jēdziens vara, tās funkcijas un realizācijas formas. Varas jautājums ir ne tikai viens no politisko zinātņu centrālajiem jautājumiem, bet neapšaubāmi arī ir saistīts ar filosofiju. Visizplatītākā varas definīcija ir sekojoša: ”Vara ir spēja ietekmēt citu cilvēku rīcību ar kaut kādu līdzekļu – autoritātes, tiesību, vardarbības palīdzību.” Vara ir saistīta ar sinonīmu jēdzienu “ietekme”, kas ietver sevī pārliecināšanu (ietekmējot kādu bez draudiem un solījumiem), salīgšanu (solot balvu vai draudot ar sodu) un beidzot ar piespiešanu (draudot ar bargu sodu).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties