Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:937517
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.12.1999.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Valsts – viena no sabiedrības organizācijas formām , vienas augstākās varas tiesiski organizēts un vadīts noteikts cilvēku kopums konkrētā teritorijā.
Jebkurai valstij raksturīgi trīs pamatelementi, ar ko tā atšķiras no visām pārējām mūsdienu sabiedrības organizācijām:1)noteikta teritorija ;2)šai teritorijai piesaistītie iedzīvotāji –valsts suverēnā tauta ;3)vara , ko atšķirībā no citiem varas veidiem sauc par publisko varu .
Obligātā valsts pazīme ir neatkarība – teritorijas , iedzīvotāju un varas institūciju neatkarīgums no citām valstīm , iespēja patstāvīgi kārtot savas iekšējās lietas un ārējās attiecības .Mūsdienu pasaulē neatkarība nevar būt absolūta , jo valstīm citai ar citu ir starptautiski līgumi , kā arī dažādas ekonomiskas un politiskas saistības. Taču neatkarība izpaužas apstāklī , ka valsts pati pēc savas izvēles lemj , kādas saistības tai uzņemties . Neatkarību apliecina arī tas, ka valsts ir starptautiski atzīta un citas valstis šai neatkarībai piekrīt , kā arī ir gatavas to cienīt.
Valsts būtība un nozīme. Vēstures gaitā teritoriālās cilvēku kopības ir dažādi mainījušās . Ir radušās un izzudušas milzīgas impērijas. Teritorijas ir apvienojušās un dalījušās. Ir mainījies arī publiskās varas apjoms un forma . Ir mainījušās instances, kas šo varu ir realizējušas. Bet pati valsts kā sabiedrības organizācijas forma , kas radusies civilizācijas rītausmā , ir saglabājusies un joprojām pilnveidojas

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1120444
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties