Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:506521
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.03.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads.    2
Vispārējs Tukuma rajona raksturojums.    3
Tūrisms Tukuma rajonā mūsdienās.    5
3.1  Tukuma rajona tūrisma infrastruktūras raksturojums.    6
3.2  Tukuma rajons kā tūristu galamērķis    8
3.2.1  Tūrisma plūsmu virzieni un reģioni.    8
3.2.2  Tukuma pilsēta un tās apkārtne.    9
3.2.1  Jūrmalas ciemati kā tūristu galamērķis.    13
3.2.2  Jaunpils kā tūristu galamērķis.    14
3.2.3  Kandavas novads un Abavas senleja kā tūristu galamērķis.    16
3.2.4  Zante, Lestene, Džūkste kā tūristu galamērķis.    19
3.2.5  Tukuma rajona ziemeļu sektors – Zentene, Dzirciems, Brizule, Rideļi kā tūristu galamērķis.    19
Secinājumi.    22
Izmantotā literatūra    22
Darba fragmentsAizvērt

Tūrisma nozare kā atsevišķa sfēra Latvijas tautsaimniecībā, manuprāt, ir samērā jauna, un tā ir tikai attīstības stadijā. Latvija kā neatkarīga valsts pastāv desmit gadus, un šis laiks, protams, ir pa īsu, lai panāktu attīstītās valstis un viņu tūrisma industrijas attīstības līmeni, kas jau ļoti ilgi ir tūrisma lielvalstis. Tādēļ arī tūrisma pakalpojumu kvalitāte un standarti ir daudz zemāki nekā lielākajā daļā Eiropas valstu, īpaši Latvijas lauku rajonos. Laikā, kad Latvijā bija PSRS sastāvdaļa, ļoti daudz Krievijas tūristu brauca uz Latviju atpūsties, taču aktuālākais kūrorts un visvairāk apmeklētā vieta, protams, bija Rīga un Rīgas jūrmala, kā arī Jūrmalas sanatorijas.
Kad Latvija atguva neatkarību, šī plūsma apstājās, un līdz ar to arī tūrisma industrija pagrima, jo bija nepieciešams laiks, lai Latvija iekarotu eiropiešu interesi un pierādītu sevi kā neatkarīgu valsti, kas vairs nav Krievijas sastāvdaļa, kaut arī daudzviet Eiropā vēl pastāv šāds priekšstats.
Lai gan deviņdesmito gadu vidū tūrisma industrija Latvijā piedzīvoja strauju lejupslīdi, pēdējo gadu laikā situācija ir uzlabojusies, un nākotnē ir cerīga tūrisma attīstības perspektīva salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Īpašu uzplaukumu, manuprāt, ir sasniedzis lauku tūrisms Latvijā, jo arvien vairāk lauku māju piedāvā viesu izmitināšanas un atpūtas iespējas, līdz ar to arī vide tiek sakopta, un tā, manuprāt ir pozitīvi vērtējama tendence.
No visiem Latvijas reģioniem, manuprāt, šobrīd Kurzeme un Vidzeme ir tūristiem vispievilcīgākā, un piedāvā pietiekami kvalitatīvus pakalpojumus tūristiem, jo, lai arī Latgale varētu būt vispieprasītākais rajons tūrisma resursu un skaistās dabas dēļ, un varētu piedāvāt plašas atpūtas iespējas “zilo ezeru zemē, tomēr Kurzeme un Vidzeme ir vislabāk attīstīta, šeit ir attīstītāka infrastruktūra, sakopti un atjaunoti daudzi nozīmīgi tūrisma objekti, kā arī ekonomiskā situācija ir labāka, jo, kā zināms, Latgalē ir visaugstākais bezdarba līmenis Latvijā, un līdz ar to arī iedzīvotāju dzīves līmenis kopumā ir zems, un tūrisma attīstībai tas kaitē, jo vietējie iedzīvotāji arī nespēj uzsākt privāto uzņēmējdarbību, lai piedāvātu pakalpojumus tūristiem un palielinātu piedāvājumu.
Šajā darbā es centīšos analizēt tūrisma attīstības iespējas tieši Kurzemes reģionā, jo tā ir mana dzimtā puse, un es uzskatu, ka tūrisma attīstībai šeit ir nākotnes perspektīvas. Kurzeme ir bagāta gan ar dabas resursiem, gan ar kultūrvēsturiskajiem, un lielākās pilsētas – rajonu centri nopietni plāno, kā attīstīt tūrismu un palielināt viesu skaitu savā pilsētā; šajā ziņā kā veiksmīgu piemēru var minēt Ventspili, Kuldīgas rajonu, kur ir izstrādāta tūrisma attīstības stratēģija. Taču šajā darbā es paanalizēšu tūrisma attīstības iespējas citā Kurzemes rajonā – Tukuma rajonā, jo es domāju, ka šeit ir daudz pievilcīgu objektu, ko varētu izveidot par tūristu intereses objektiem; tikai ir vajadzīgs liels darbs un līdzekļi, lai to īstenotu. Šajā darbā lielākā daļa izmantoto materiālu ir tieši tūrisma informācija, ko piedāvā tūristiem Tūrisma informācijas centrs un ko var iegūt dažādos tūrisma gadatirgos.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties