Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:653786
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.08.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Tiesneša profesionālās ētikas nozīme    4
2.  Tiesnešu ētikas kodeksa apskats    6
3.  Tiesnešu ētikas kodeksa visbiežākie pārkāpumi un pārkāpumu izskatīšans kārtība    10
  Kopsavilkums    14
  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt

Kopsavilkums
Profesionālā ētika ir saistīta ar dažādu profesiju, kopējo interešu, profesionālās kultūras īpatnībām. Profesionālā ētika ir noteiktas sociālās grupas uzvedības noteikumu kopums, kas nodrošina savstarpējo attiecību tikumisko raksturu. Tiesneša profesionālās darbības specifika ir saistīta ar īpašām tikumiskām situācijām, kuras parasti nav sastopamas citu profesiju pārstāvju darbībā, bet ir parastas tiesvedības jomā. Piemēram, tiesnesis nav tiesīgs nekādā veidā izpaust tiesnešu sanāksmes noslēpumu. Tiesnešiem ir jātiecas rīkoties ētiski. Taču būtībā ētikas kodeksa mērķis ir vienkāršs - tiesnesim ir jābūt godīgam.Visi pārmetumi tiesnešiem saistībā ar ētiskumu viņu rīcībā līdz šim bijuši par gauži vienkāršām un pašsaprotamām lietām, kurām maz sakara ar īpašām morāles kategoriju niansēm.
Latvijā tiesnēšu ētiku regulē Latvijas tiesnešu ētikas kodekss, kas ir pieņemts 1995.gada 20.aprīlī. Latvijas tiesnešu ētikas kanons sastāv no 5 kanoniem. Latvijas tiesneša ētikas kodekss nosaka, ka tiesnesis tur cieņā savu amatu, tiesas varas neatkarību un tiesas godīgumu;tiesnesis izvairās no niecīgas rīcības, kā arī no šīs rīcības izraisīšanas; tiesnesis pilda tiesu vars uzliktos pienākumus objektīvi un taisnīgi; tiesnesis organizē savu ārpustiesas darbību tādā veidā, lai tā nenonāktu petrunā tiesneša pienākumiem; tiesnesis atturas no politiskas darbības.
Galvenie tiesešu principi ir būt neatkarīgiem, objektīviem, godprātīgiem, vienlīdzīgiem savu lēmumu pieņešanā. Tiesnesim ir jāatsakās no materiālajiem labumiem, ja tas kādā veidā var ietekmēt viņa darbību un tiesas spriešanu.Tiesnesim gan pofesionālāja darbā, gan ārpus darba vietas ir jāuzvedas morāles un kultūras normām atbilstoši, lai radītu pozitīvu iespaidu sabiedrībā par tiesu varu un jurdiskajām profesijām.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1380437
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties