Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:100401
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.08.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Tomass Mors    6
  Tommazo Kampanella    10
  Nobeigums    18
  Izmantotās literatūras saraksts    20
Darba fragmentsAizvērt

Tomass Mors un Tommazo Kampanella kā izcili filozofi, domātāji – humānisti, pieskaitāmi pie spilgtākajiem renesanses un reformācijas laika jaunu sabiedrības teoriju autoriem. 15 gs. izveidojās jauna kultūras sistēma, ko apzīmē ar jēdzienu „renesanse” un „humānisms” palīdzību.
Renesanse ( renaissance – atdzimšana) ir laikmets Rietumeiropas un centrālās Eiropas kultūras vēsturē, kad notika pāreja no viduslaikiem uz jauno laiku kultūru. Itālija kopumā un Florence kļuva par jaunās kustības šūpuli. Dažādu faktoru ietekmē sākās sociālās dzīves dinamizācijas un diferenciācijas process. Atlantijas okeāna tirdzniecības ceļu izveidošanās nāca par labu Rietumeiropai – Spānijai, Portugālei, Francijai, Anglijai. Nīderlandei. Tās kļuva par nozīmīgām valstīm gan politiskā, gan ekonomiskā ziņā. Eiropas iedzīvotāju sociālo struktūru noteica to piederība dažādām kārtām. No viduslaikiem nākušajai hierarhistiski veidotajai sabiedrībai, kas pauda tieksmi uz noslēgtību un saistību ar noteiktu zemes īpašumu, pretstatā atradās pilsētas, kas veidojās kā savdabīgas „salas”.
Renesanses fenomena visaptverošākā daļa ir humānisma kustība. Viduslaikos cilvēku uzskatīja par Dieva radību, par grēcinieku, kas alkst atpestīšanas, un arī par baznīcas locekli; humānisti aplūkoja cilvēku ārpus šīm saitēm, meklēja tā individuālās iezīmes, personas pašcieņu un brīvību.
Humānistu morāles filozofija risināja ne tikai tikumības, bet arī valsts, sabiedrības, audzināšanas un reliģijas problēmas. Īpaši lielu uzmanību viņi izrādīja politiskām teorijām. Ideāla personība ir tāda, kura veidojas izglītības procesā, tā ir nevis politiski indifirents cilvēks, bet pilsonis, kas saistīts ar sabiedrību un valsti. Par „pirmajiem humānistiem” mēdz dēvēt senos romiešus, kas ar vārdu „humanitas” antīkajā pasaulē izteica cilvēka ideālu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1170151
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties