Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:492630
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.05.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 25 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Tiesas nolēmumu izpildes vēsturiskā attīstība    3
2.  Tiesas nolēmumu izpilde    6
2.1.  Izpildei pakļaujamie nolēmumi    6
2.2.  Nolēmumu izpildiestāde    7
2.3.  Nolēmumu piespiedu izpilde    9
2.4.  Sūdzības par nolēmumu izpildi    11
3.  Tiesas nolēmumu izskaidrošana radušos izpildes grūtību dēļ    16
  Kopsavilkums    18
  Izmantotā literatūra un avoti    20
Darba fragmentsAizvērt

KOPSAVILKUMS
1. Uzliktais pienākums ir jāpilda obligāti jeb piespiedu kārtā, pretējā gadījumā tas nebūtu pienākums, bet gan lūgums vai vēlējums. Ja personas spētu brīvi izvēlēties, vai un kā pildīt valsts noteiktos norādījumus, iestātos pilnīgs haoss – neviens indivīds neatbildētu par savu rīcību.
2. Administratīvais process Latvijā tika regulēts jau no pašiem valstiskajiem pirmsākumiem, kad Latvijas Tautas padome 1918.gada 6.decembrī pieņēma Pagaidu nolikumu par Latvijas tiesām un tiesāšanās kārtību, bet sprieduma izpildes jautājums regulēts jau kopš 1581.gada 15.decembra, kad Rīgas rātes pieņemtajos Tiesāšanās noteikumos, paredzēja, ka tiesas fogts ir atbildīgā persona par spriedumu un citu tiesas uzlikto pienākumu izpildi.
3. Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir norādījusi, ka tiesības uz taisnīgu tiesību būtu iluzoras, šķietamas gadījumos, kad valsts tiesību sistēma pieļautu to, ka galīgais tiesas nolēmums lietā var palikt neizpildīts.
4. Ņemot vērā izpildes nozīmību, arī likuma regulējumam attiecībā uz to būtu jābūt pietiekami skaidram, stabilam un efektīvam.
5. Administratīvā procesa likumā nav vienotas skaidrības par kārtību, kādā privātpersona vēršas iestādēs, ja attiecīgā iestāde nepilda tiesas uzlikto pienākumu nastu. Lai arī daži nolēmumu izpildes jautājumi ir guvuši skaidrību praksē, šī skaidrība nav tverama plašākai sabiedrības daļai.
6. Likums nosaka, ka Ministru kabinets var noteikt izpildiestādi, bet nav noteikts kādos gadījumos un kādā kārtībā Ministru kabinets nosaka šo izpildiestādi. Nereti izpildiestādes nemaz nav, tad nolēmumu ir jāpilda ministrijai, pastarpinātās pārvaldes iestādei vai tiesu izpildītājam.
7. Gadījumā, kad piespiedu izpildi veic tiesu izpildītājs, rodas jautājums, vai ir efektīvi iesaistīt tiesu izpildītāju, ja beigās tā pat tiesu izpildītājam var rasties nepieciešamība vērsties tiesā ar lūgumu piemērot soda naudu par nolēmuma neizpildi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties