Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:346402
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.09.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt


Referāts "Testēšanas procesi un praktiskā pielietojamība" ir pārskata referāts kursā "Programmatūras testēšana". Darba sākumā es sniedzu pārskatu par testēšanas jēdzienu. Tālāk es sīkāk apskatu savu skatījumu uz testēšanas procesiem. Darba beigu daļā es izklāstu savu skatījumu par testēšanas procesu praktisko pielietojamību.
1. Testēšanas procesa raksturojums

Testēšana ir programmatūras analīzes process ar mērķi novērtēt tās atbilstību iepriekš definētām prasībām. Tā ir tikai viena no daudzām eksistējošām testēšanas definīcijām. Kopīgais visās definīcijās ir tas, ka testēšana ir process, lai noskaidrotu programmatūras atbilstību prasībām. Citreiz tiek uzsvērta arī procesa izpildes metode – izvēlēties testa datus un izpildīt programmu uz izvēlētajiem datiem. Salīdzinot ievadītos datus un saņemtos rezultātus ar specifikācijā prasīto, var konstatēt atkāpes no prasībām. Būtiski, ka testēšanas gaitā kļūdu cēloņi un dislokācija netiek meklēta.
Programmatūras testēšana ir nostabilizējusies kā viena no neatņemamām programmatūras izstrādes sastāvdaļām. Mūsdienās testēšana ir kļuvusi par vienu no kvalitātes novērtējuma rādītājiem. Neskatoties uz to, ka 90-tos gados jau parādījās viedoklis, ka "viss par testēšanu jau pateikts", testēšanas teorija attīstās joprojām. Tā mainās līdz ar jaudīgākiem datoriem, jauniem programmēšanas veidiem (piemēram, interneta aplikāciju testēšana vai objektorientētā testēšana, kas agrāk nebija tik aktuāli) un joprojām pastāv vairākas neatrisinātas problēmas šajā nozarē.

Ar testēšanas procesiem ir jāsaprot visu to darbību kopu, kas veiktas, lai sasniegtu testēšanas mērķi (novērtētu atbilstību iepriekš definētām prasībām). Tātad šis jēdziens ir plašāks par testu izpildi un rezultātu uzraudzību, jo sevī ietver arī tādas darbības kā testēšanas darbu plānošanu, atbilstošu dokumentu izstrādi, testēšanas metožu un rīku izvēli, testēšanas etapu veikšanu un uzraudzību, testēšanas rezultātu analīzi u.tml.
Tādējādi var secināt, ka testēšanas process sākas jau programmatūras izstrādes sākumā. Tas būtu pareizais ceļš, lai tiktu veikta kvalitatīva testēšana. Ja formāls testēšanas process tiek aizkavēts vai tiek veikts jau izstrādes beigās, tas var ļoti negatīvi atsaukties uz gala rezultātu – palielināsies izmaksas (piemēram, kāda programmatūras daļas būs jāizstrādā no jauna vai būs jāpārskata projektējums).

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties