Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:719254
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Starptautiskā Valūtas fonda funkcijas    4
2.  Valstu grupas Starptautiskā Valūtas fonda ietvaros    5
3.  Starptautiskā Valūtas fonda efektivitātes novērtējums    6
  Nobeigums    8
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    9
Darba fragmentsAizvērt

Starptautiskais Valūtas fonds ir ANO apakšorganizācija, kas veidota lai kontrolētu globālo tirdzniecību un finansu operācijas. Tā darbojas nevis kā konkrētu notikumu pārraudzītāja, bet gan cenšas ietekmēt valstu, reģionu un visu globālo ekonomisko politiku, lai veidotu konkurētspējīgāku vidi visām valstīm un samazinātu izteiktās atšķirības starp Ziemeļiem un Dienvidiem.
SVF ir diezgan daudz diskutēta organizācija. Ir arī skeptiski viedokļi par tās nepieciešamību un tās īstajām funkcijām. Viens no maniem mērķiem šajā darbā ir noskaidrot cik efektīvi un pareizi rīkojas šī organizācija un vai tā līdzīgi NATO nav tikai vienas vai nelielas grupas ietekmīgāko valstu organizācija, kura tiek izmantota sava viedokļa paušanai.
Starptautiskais Valūtas fonds ir starptautiska organizācija, kas dibināta 1944. gada jūlijā Bretonvudsā (Bretton Woods) ar mērķi veicināt starptautisko monetāro sadarbību, valūtas kursu stabilitāti, valstu ekonomisko izaugsmi un nodarbinātības pieaugumu un nodrošināt īslaicīgu finansiālu palīdzību, ja kādai dalībvalstij radusies nepieciešamība risināt ar maksājumu bilanci saistītas problēmas. Patlaban SVF ir 184 dalībvalstis.1
SVF ir centrālā starptautiskās monetārās sistēmas institūcija. Starptautiskā monetārā sistēma ir starptautisko maksājumu un nacionālo valūtu apmaiņas rādītāju sistēma, kas rada iespēju biznesa starptautiskai darbībai. Tās mērķi ir pasaules tirdzniecības sabalansēta izplatība, apmaiņas kursu stabilitāte, izvairīšanās no sacensību devalvācijas un maksājumu problēmu balansa sakārtošana.2
Par tā galvenajiem uzdevumiem var uzskatīt tādu procesu veicināšanu, lai tiktu veicināta starptautiska sadarbība valūtas jautājumos ar pastāvīga veidojuma palīdzību, kurš nodrošinātu nepieciešamās konsultācijas un saskaņotu darbību, risinot starptautiskās valūtas problēmas. Kā arī, lai atvieglotu starptautisko darījumu izplatību un sabalansētu pieaugumu, tādējādi dodot savu ieguldījumu augsta nodarbinātības un reālo ienākumu līmeņa veicināšanu un saglabāšanu, kā arī dažādu citu funkciju veikšanai. Starptautiskās valūtas sistēmas pamatmērķis ir nodrošināt pamatu, kas veicinātu starp valstīm apmaiņu ar precēm, pakalpojumiem un kapitālu, atbalstītu drošu ekonomikas augšupeju, un galvenais mērķis ir tādu apstākļu nepārtraukta attīstība, kas nepieciešama finansiālai un ekonomiskai stabilitātei. Katrs Fonda loceklis ir apņēmies sadarboties ar citiem, lai nodrošinātu kārtību valūtas darījumos un veicinātu stabilu valūtas kursa sistēmu. Fonds pārrauga starptautiskās valūtas sistēmu, lai tās darbība būtu efektīva.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties