Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:856277
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Kognitīvā pieeja par izzināšanu    4
1.1.  Kognitīvās disonanses teorija (L.Festingers)    4
1.2.  Komunikatīvo aktu teorija (T.Ņūkombs)    8
1.3.  Sabalansēto un nesabalansēto struktūru teorija (F.Haiders)    10
  Secinājumi    13
  Literatūra    15
Darba fragmentsAizvērt

Pirmo reizi sastapos ar kognitīvajām teorijām, kad pašai bija jāgatavo materiāls sociālajā psiholoģijā, nu jau pirms apmēram 5 gadiem. Izlasot informāciju par šīm teorijām, neviļus aizdomājos, cik gan viegli cilvēks padodas dažādu jauninājumu ienākšanai savā dzīvē, dažkārt nemaz neanalizējot, cik tie labi vai slikti ietekmē viņa organismu un visu viņa dzīvi, bet izvēloties vieglāko ceļu. Īpaši mani ieinteresēja L.Festingera kognitīvās disonanses (jeb pašattaisnošanās) teorija, kurā izdalītas 3 cilvēka uzvedības stratēģijas, ar kuru palīdzību iespējams atbrīvoties no disonanses izjūtas, kura traucē cilvēka iekšējai harmonijai, radot nevajadzīgu spriedzi.
Toreizējā interese, kura radās, lasot šo materiālu, noteica arī manu izvēli šoreiz rakstīt darbu par kognitīvajām teorijām, analizējot arī mazāk zināmās T.Ņūkomba un F.Haidera teorijas, par kurām, īpaši par T.Ņūkomba teoriju informācija literatūras avotos ir mazāk pieejama un arī nav tik plaši paskaidrota.
Sociālā izziņa – cilvēku izpratne par sevi un sociālo pasauli – t.i., kā viņi atlasa, interpretē, atceras un izmanto sociālo informāciju, izsakot spriedumus un pieņemot lēmumus. Sociālā izziņa ir sociālās psiholoģijas apakšnozare, kas pēta indivīda sociālās realitātes veidošanās īpatnības un likumsakarības. (E.Aronsons, T.Vilsons,REikerts; 2002)
Kognitīvo orientāciju mūsdienu sociālajā psiholoģijā grūti aplūkot kā vienotu skolu. Pieejas būtība ir sociālās uzvedības skaidrojums ar izziņas procesu apraksta palīdzību, tiek analizēta psihiskā darbība un psihiskās dzīves struktūra. Galvenais aspekts šādā analīzē ir izziņas process, kas šajā gadījumā saistīts ar sociālo uzvedību: iespaidi par pasauli interpretējas idejās, ticībā, gaidās, nostājā (attitude), kas arī regulē sociālo uzvedību.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1127457
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties