Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:137986
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ja gribam saprast mūsu pasauli, socioloģija mums ir nepieciešama. Šī zinātne garīgi modelē savu laiku.
Atšķirībā no daudzām citām zinātnēm, kas mums ir logs uz ārpasauli, so­cioloģija ir refleksīva: tā ir spogulis, kurā sabiedrība var redzēt pati sevi. Socioloģija gan domā teorētiskos un abstraktos jēdzienos, taču vienmēr dia­logā ar sabiedrību. Tā attīsta īpašu valodu, kura dod iespēju dziļāk izprast sabiedrību un gūto izpratni nodot atpakaļ pašas sabiedrības locekļiem. Tieši šī refleksivitāte ir īstais iemesls, kāpēc daudzi politiskie režīmi socioloģiju nosodījuši. Bet tās dēļ socioloģija vienmēr bijusi laikmetīga un moderna.
Kad franču filozofs Ogists Konts 1838. gadā radīja terminu socioloģija, lai ar to apzīmētu savu iecerēto zinātni par sabiedrību, viņš paziņoja, ka tā kļūšot par visu zinātņu karalieni. Bet šo pareģojumu viņš nesaistīja ne ar minēto dialogu, ne vispār ar socioloģijas refleksivitāti. Ogistu Kontu vilinā­ja kas elitārāks. Viņš cerēja, ka ir iespējams nodibināt jaunu sabiedrisko zi­nātni, kas, tāpat kā dabaszinātnes, balstītos tikai uz novērojumiem, eksperi­mentiem un eksaktām metodēm un būtu noderīga praksē. Viņš gribēja iz­veidot zinātni, kura spētu atklāt sabiedrības likumus, lai valdošā elite, šos atklājumus izmantojot, varētu sabiedrību uzlabot.
Kā redzams, socioloģiju var raksturot dažādā skatījumā. Diskusijas par šās zinātnes būtību vienmēr ir bijusi svarīga tās sastāvdaļa, un netieši ari tas liecina, cik lielā mērā socioloģija ir refleksīva.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1138702
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties