Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:677790
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.09.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Siena preses    2
  Savācējpiekabes    4
  Siena rituļu preses    4
  Izmantotā literatūra    6
  Pielikums    7
Darba fragmentsAizvērt

Piekabināmā savācējprese ir virzuļprese ar taisnplūsmas presēšanas kameru, kurā sienu padot no sāniem. Šī savācējprese savāc sienu no vāliem, sapresē saiņos un apsien saiņus ar speciālu kamolos satītu sienamo auklu. Savācējpresi var izmantot arī salmu savākšanai. Apsietie saiņi paliek uz lauka vai arī pa speciālu tekni tiek ievadīti savācējpresei pievienotajā traktorpiekabē. Savācējpresi iespējams darbināt arī stacionāri. Tās mehānismus piedzen traktora jūgvārpsta.
Darba procesā vāla savācējs paceļ siena vālu un novada uz pieņēmējkameru. Kad virzulis atrodas priekšējā stāvoklī, šķērspadeves dakšu mehānisms ievada sienu presēšanas kamerā. Tā kā presēšanas kamera virzienā uz izeju ir sašaurināta, virzulis darba gājienā sapresē sienu un izveido saini. Sienamais aparāts apsien kamerā sapresēto siena saini ar divām auklām (garenvirzienā). Veidojoties jaunam sainim, apsietais sainis tiek pakāpeniski izstumts no presēšanas kameras un novietots uz augsnes vai arī uz teknes, pa kuru nonāk piekabē.
Savācējpreses galvenās darbīgās daļas ir vāla savācējs, pieņēmējkamera ar šķērspadeves dakšu mehānismu, presēšanas kamera ar virzuli un sienamo aparātu. Savācējpreses palīgdaļa ir rāmis, divi pneimatiskie balstriteņi, jūgstienis ar balstu un pārvads, kā arī drošības un signalizācijas ierīces.
Vāla savācēja galvenās darbīgās daļas ir savācējtrumulis, pie kura līstēm piestiprināti atsperīgi zari. Vāla savācēja nolaišanai un pacelšanai izmanto roksviru. Tā kā savācējtrumulis ir pakarināts amortizācijas atsperēs, tas darba stāvoklī viegli pieskaras pie vāla, kopējot augsnes reljefu.
Presēšanas kamera ir savācējpreses pamatdaļa, jo tajā formējas sainis. Kamerā pa vadīklām turpatpakaļkustībā pārvietojas kārbveida virzulis, kas minūtē izdara 60 darba gājienus. Virzuļa sānos nostiprinātas slīps nazis, bet pie kameras sienas padeves lūkas malā- pretgriezējplāksne. Kad virzulis atrodas priekšējā stāvoklī, dakšu mehānisms pa sānu lūku presēšanas kamerā ievada sienu, nazis pret pretgriezējplāksni nogriež siena porciju, kuru virzulis darba gājienā sapresē. Savācējpresei ir saiņu blīvuma regulators (skrūvju mehānisms), ar kuru iespējams mainīt presēšanas kameras izejas daļas šķērsgriezumu.
Pieņēmējkameras šķērspadeves dakšu mehānisms sastāv no divām dakšām. Dakšām jāstrādā sinhroni ar virzuli, tāpēc to piedziņai izmanto ķēdes pārvadu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties