Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:365213
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirms 2000 gadiem senās Grieķijas un Romas tūristi, pārsvarā augstu stāvošas personas, apmeklēja pasaules ievērojamākās vietas, gluži tāpat kā to darām mēs mūsdienās. Senie “gidi” sastādīja to vietu sarakstu, kuras noteikti jāredz. Šie brīnumi bija izcilākie tā laika mākslas un tehnikas sasniegumi. Septiņus visbiežāk apskatei ieteiktos objektus nosauca par Septiņiem pasaules brīnumiem. Tie visi ar kaut ko bija pārāki par citiem, tie visi bija brīnumi.To vidū bija visskaistākās cilvēku radītas celtnes, skulptūras. Diemžēl laika zobs nav skāris vienīgi Gīzas piramīdas, tās vienīgās mēs varam redzēt visā krāšņumā. Visi pārējie- Babilonas gaisa dārzi, Rodas koloss, Artemīdas templis Efesā, Zeva statuja Olimpā, Halikarnāsas mauzolejs un Faras bāka- ir pilnīgi vai daļēji iznīcināti.

Gīzas piramīdas
Gīzas piramīdas ir vienīgais no Septiņiem senās pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Kaut arī piramīdas ir zaudējušas lielāko daļu no baltā kaļķakmens apšuvuma un tempļi ap tām ir pārvērtušies par drupās, tomēr šo celtņu milzīgie izmēri vēl arvien pārsteidz apmeklētājus. Patiesībā Ēģiptē atrodas vairāk nekā 80 piramīdas, kas celtas aptuveni 1000 gadu ilgā laika periodā, bet Gīzas piramīdas ir lielākās un vislabāk saglabājušas, jo tām ir blīva konstrukcija. Tās uzcēla trīs 4. dinastijas valdnieki - Hafu, Hafars un Menkaurs.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties