Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:529126
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Saule ir galvenais pieturas punkts vēl citai - pasaules Visuma laiktelpas divdaļībai starp šo sauli un viņu sauli. Šī saule sevī ietver gan visu fiziskās pasaules vielisko esamību, gan arī laika dimensijā nodzīvoto cilvēka mūža posmu. Simboliski tā ir dienas un dzīvības valstība. Tās dubultniece ir viņa saule, kas vairs neatrodas zem “šīs” - visiem redzamās - saules, bet gan pavisam citā - radikāli atšķirīgā esamības plāksnē. Saules(koka) tēls ir plaši izmantots latviešu mitoloģijā. Tas atspoguļojas tautasziesmās, pasakās un ornamentikā. Saules koku dēvē ļoti dažādi - dzīvības koks (ēģiptiešu sikomore), pasaules koks, cilvēka dzīves koks, dzīvības un nāves koks - acteku pasaules koks, kam abās pusēs stāv saules dievs un nāves dievs, labā un ļaunā atzīšanas koks (kristietības simbols), debesu koks, gudrības koks, nāves koks, sarkanais koks.
Zemes rašanās latviešu folklorā

Latviešu folklorā neesmes stāvoklis tikpat kā nav raksturots. Izcelšanās teikās parasti iztiek ar vienu ievadteikumu: "Sen senos laikos zemes nebijis." buramvārdos, arī tautasdziesmās šo pirmatnējo haosa "izskatu" palīdz rekonstruēt nolādējuma vārdi,vārdi, kuros nolādamajam noveē atgriezties pirmatnēja (neesmes) stāvoklī. Neresme saistās ar melnu vai satrakotu jūru (jūra šņāca,jūra krāca/ Ko tā bija aprijusi? LD 30 765,8 ), kas nereti pielīdzināta melnai čūskai ( Tu jūriņ melna čūska LTdz 13 400)…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1188325
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties