Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:574521
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.02.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 33 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Tiesību principa jēdziens    8
2.  Sacīkstes princips kā viens no civilprocesa principiem    14
3.  Pierādījumi kā sacīkstes principa realizēšanas mehānisms    19
  Secinājumi    29
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    31
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Veicot pētījumu autors secināja, ka sacīkstes princips ir viens no tiesību principiem. Aktuāls un strīdīgs ir jautājums: vai sacīkstes princips ir atzīstams par vispārējo tiesību principu vai nozaru. Ņemot vērā, ka sacīkstes princips realizē publisko tiesību elementu, nodrošinot personu pamattiesības – tiesības savas aizskartās tiesības aizstāvēt tiesā, tad tas ir uzskatāms par vispārējo tiesību principu. Vispārējie tiesību principi ir pieskaitāmi pie tiesību avotiem, un ieņem būtisku vietu tiesām izskatot lietu. Autors nevar piekrist Civilprocesa likuma 5. panta piektā daļā noteiktam, - ja nav likuma, kas regulē strīdīgo attiecību, tiesa piemēro likumu, kurš regulē līdzīgas tiesiskās attiecības, bet, ja tāda likuma nav, — vadās pēc tiesību vispārējiem principiem un jēgas. Būtībā kontinentālās tiesības balstās uz likumu un, ja kādu jautājumu likums neregulē, tiesa nevarēs izsargāt personas aizskartās tiesības balstoties uz tiesību principiem, piemēram, ja tiesā prasīs kopīgas mantas sadali persona, kura nav laulātais, bet ir nodzīvojis ar otru personu kopā. Šajā gadījumā tiesa prasību noraidīs neesošā tiesiskā regulējuma dēļ.
Sacīkstes princips ir galvenais princips civilprocesā līdzās tādiem kā pušu līdztiesība, u.c. Personām jau gatavojoties griezties tiesā ir jārēķinās, ka savu prasību tās spēs pierādīt, ja tam pietiks pierādījumi. Sacīkstes princips izpaužas visa civilprocesa gaitā. Tomēr jāsecina, ka tiesa jau tagad ņem dalību procesa gaitā, tikai pašreizējais tiesiskais regulējums atstāj iespēju jautājumu lemt pašai tiesai.
Autors uzskata, ka civilprocesā ir jāiestrādā objektīvās izmeklēšanas
princips, bet ar vienu mērķi, lai sekmētu lietas taisnīgu izskatīšanu. Tiesai nevis pasīvi ir jāsecina, ka procesa dalībnieki nav iesnieguši pietiekama apjoma pierādījumus, bet uz to jānorāda dodot viņiem iespēju savas nepilnības novērst. Priekšlikums: papildināt Civilprocesa 93. pantu ar 2.1. daļu, to izsakot sekojošā redakcijā: „Lietas apstākļu noskaidrošanas mērķim un interešu aizsardzības nolūkā tiesa var vākt pierādījumus pēc savas iniciatīva, veicot palīdzēšanas uzdevumu – rosinot procesa dalībniekus iesniegt papildus pierādījumus.”

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1370331
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties