Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:336392
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sabiedriskās attiecības ir tā pārvaldes funkcija, ar kuras palīdzību tiek nodibināti un uzturēti savstarpēji izdevīgi sakari starp kādu organizāciju un to sabiedrību, no kuras ir atkarīgas šīs organizācijas veiksmes un neveiksmes.
Autors S.M. Katlips sabiedriskās attiecības definē, kā attiecības starp organizācijām un ar tām saistīto sabiedrību, t.i., cilvēkiem, starp kuriem un šīm organizācijām pastāv kāda savstarpēja atkarība. Ar jēdzienu „sabiedriskās attiecības” apzīmē organizācijas un sabiedrības attiecību kārtošanu, kas ir viena no visstraujāk augošajām profesionālās darbības nozarēm. 1
Saskaņā ar sabiedrisko attiecību teorētiķa Džeimsa Grūniga (Grunig) 1984. gadā definētajiem sabiedrisko attiecību modeļiem (Grūniga 4 SA modeļi: publicitātes veidošanas modelis, sabiedrības informēšanas modelis, divvirziena asimetriskais, divvirziena simetriskais) divvirziena simetriskās komunikācijas mērķis ir veidot savstarpēju sapratni starp organizācijas vadību un tās publikām, un galvenā moduļa iezīme ir dialogs. Grūnigs definē sabiedriskās attiecības kā komunikācijas menedžmentu starp kādu organizāciju un tās publikām. Savukārt simetriska komunikācija integrē un līdzsvaro organizācijas un publikas intereses. Moduļa iezīmes ir simetriska pārliecināšana un piemērošanās pretstata interešu aizstāvībai.2 Jau 50. gados Skots Katlips kā viens no pirmajiem PR pētniekiem formulēja šo modeli, raksturojot to kā centienus izveidot starp organizāciju un sabiedrību „harmonious adjustment”- harmonisku sakārtošanos.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1238718
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties