Ar reklāmām saskaras jebkurš cilvēks, jo reklāma ir materiāls, kura pamatmērķis ir pārliecināt vai rosināt cilvēkus patērēt noteiktu produktu, pakalpojumu, popularizēt kādu ideju vai indivīdu. Reklāmas var izvietot televīzijā, radio, kino (pirms kinoseansiem), avīzēs un žurnālos (šeit reklāmai viegli sasniegt mērķauditoriju, jo žurnāli gandrīz vienmēr paredzēti noteiktam cilvēku lokam), publiskās vietās, auto uzlīmes, tirdzniecības vietās (nozīmīga reklamēšanās vieta, jo tieši tur notiek izvēle) un internetā (reklāmkarogi).
„Reklāma ir īpatnēja parādība mūsu laikmetā. Jā kāds gribētu izteikt vienā vārdā galvenos vilcienos tagadējās sabiedrības tieksmes, tad labāku vārdu nevar atrast kā reklamēšana,” tā pagājuša gadsimta trīsdesmitajos gados ir izteicies latviešu reklāmas psihologs Rūdolfs Pētersons. Vienlīdz labi šo izteikumu varētu attiecināt arī uz mūsdienām. Lai gan sabiedrība uz reklāmu parasti raugās ar zināmu neuzticību, tomēr tai klausa. Ir grūti iedomāties sociālu vidi, kurā bez šīs īpatnējās parādības vispār iztiktu.
Taču ne vienmēr reklāma spēj saistīt patērētāja uzmanību un spēj radīt un noturēt patērētāja interesi par reklamēto produktu, kā arī nedod pārliecību un vēlmi iegūt produktu vai rīkoties kā citādi atbilstoši reklāmdevēja nolūkiem. Dažkārt reklāmas nerosina patērētājus uz noteiktu rīcību. Tādējādi ar pozitīvu sižetu, labdarības aicinājumi un tuvāko kultūras pasākumu reklāmas piesaista skatītājus visvairāk.
Ar šī darba palīdzību vēlamies noskaidrot, kāda televīzijas reklāma tiek piedāvāta mūsdienu sabiedrībai un kāda ir cilvēku reakcija reklāmas pārraides laikā.
Darba mērķi:
1)noskaidrot, kādas reklāmas tiek piedāvātas LNT, TV3 un LTV1 kanālos;
2)noskaidrot, cik daudz laika no kopējā raidlaika aizņem reklāmas LNT, TV3 un LTV1 kanālos
3)uzzināt, kā rīkojas televīzijas skatītāji televīzijas reklāmas raidlaikā.
Darba hipotēzes:
1) LNT, TV3 un LTV1 kanālu visizplatītākās ir saimniecības preču reklāmas;
2) reklāmas aizņem ievērojamu daļu laika no kopējā raidlaika;
3) LNT, TV3 un LTV1 kanālu skatītāji ignorē reklāmas.
Tika izvirzīti uzdevumi:
1)iepazīties ar teorētisko literatūru;
2)izvēlēties atbilstošu pētījuma metodi;
3)veikt pētījumu;
4)pētījumā iegūto rezultātu analīze un interpretācija.
Pētījuma veikšanai tika izmantotas metodes:
1)literatūras analīze;
2)novērošana;
3)anketēšana. …