Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:717398
 
Vērtējums:
Publicēts: 23.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    4
  Valsts pārvaldei jādarbojas ievērojot noteiktus principus. Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu šie principi ir    4
1.  pUBLISKO TIESĪBU LĪGUMU VISPĀRĒJS RAKSTUROJUMS    5
2.  pUBLISKO TIESĪBU LĪGUMU VEIDI    7
2.1.  Sadarbības līgums    7
2.2.  Administratīvais līgums    8
2.3.  Deleģēšanas līgums    11
2.4.  Līdzdarbības līgums    13
2.5.  Citi publiskie līgumi    13
3.  publisko tiesību līgumu slēgšanas kārtība    15
  Secinājumi    17
  izmantoto avotu un literatūras saraksts    18
Darba fragmentsAizvērt

Publisko tiesību līgums ir vērsts uz administratīvi tiesisko attiecību nodibināšanu, grozīšanu vai izbeigšanu. Publisko tiesību līgumu slēdz, lai saskaņotu publiskā tiesību subjekta līdzīgās vai atšķirīgās intereses ar citu publisko tiesību subjektu vai privātpersonu, pārliktu pienākumus, konstatētu tiesisko stāvokli, izbeigtu domstarpības.
Publisko tiesību līgumu no privāto tiesību līguma norobežo pēc līguma priekšmeta un konkrēto tiesisko attiecību, kas ar līgumu tiek nodibinātas, grozītas vai izbeigtas, juridiskās dabas. Ja līguma saturu noteic publiskās tiesības, līgums ir publisko tiesību līgums. Līguma dalībnieku priekšstatiem par līguma veidu pamatā nav nozīmes. Tikai izņēmuma gadījumos līguma dalībnieku griba ir noteicoša, ja iestādes izvēles brīvība, kādu tiesisko dabu savai darbībai piešķirt, ir ierobežota. Publisko tiesību līguma norobežošana no privāttiesiska līguma ir īpaši sarežģīta tad, ja līgumā atrodami gan publiski tiesiskie, gan privāttiesiskie elementi.
Publiskos līgumus vispārīgi var iedalīt koordinācijas un subordinācijas publisko tiesību līgumos. Koordinatīvo un subordinatīvo publisko līgumu iedalījums saistās ar līgumslēdzēju pušu savstarpējām attiecībām.
Koordinatīvie līgumi ir publiskie līgumi, kas tiek slēgti starp vienāda līmeņa subjektiem, visbiežāk starp dažādām pārvaldes institūcijām. Tātad, koordinatīvos līgumus raksturo pušu līdzvērtīgais stāvoklis, proti, horizontālās attiecības. Parasti koordinatīvie līgumi tiek slēgti gadījumos, kuru atrisināšana nav iespējama ar valsts iestādes vienpusīgu gribas izpaudumu, respektīvi, ar administratīvā akta izdošanu, piemēram, vienošanās starp valsts iestādi un arodbiedrību par kādas administratīvās funkcijas pārņemšanu; līgums starp divām pašvaldībām par robežupes apsaimniekošanu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties