Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:406569
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 20. gs. (1900. - 1999. g.)
2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS   
1.  ĪSS PROJEKTA NORD STREAM APRAKSTS   
2.  NORD STREAM AG GALVENIE IZVĒRTĒTIE AR PROJEKTU SAISTĪTIE RISKI   
3.  RISKU SAMAZINĀŠANAS PASĀKUMI   
  SECINĀJUMI   
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Referātā sniegts vispārīgs ieskats par Nord Stream gāzes cauruļvada projektu, tomēr lielāka uzmanība pievērsta šī projekta radītajiem riskiem Baltijas jūrā – to identificēšanai, novērtēšanai un iespējamo risinājumu definēšanai. Darba beigās izdarīti secinājumi par darba gaitā iegūtajām atziņām.

1. Īss projekta Nord Stream apraksts

Nord Stream Pipeline jeb Ziemeļeiropas gāzes cauruļvada izbūves mērķis Baltijas jūrā ir nodrošināt Krievijā iegūtās dabasgāzes nokļūšanu Eiropas, īpaši Vācijas, patēriņa tirgū (Larrson, 2007).
Nord Stream gāzes cauruļvada projektā paredzēts uz Baltijas jūras gultnes izbūvēt divas 1,223 km garus, paralēlus gāzes vadus, kas savienos Viborgu Portovajas līcī (Somu līcī) Krievijā un Greifsvaldi Vācijā, cauruļu ārējais diametrs paredzēts 1,220 metri, bet iekšējais – 1,153 metri. Aptuveni cauruļvada vidū paredzēts izbūvēt servisa platformu gāzes plūsmas regulēšanai (Larsson, 2007) (plānotais kopīgais caurplūstošais dabasgāzes daudzums abiem cauruļvadiem ir 55 miljardi kubikmetru gadā) (Fact Sheet „The Nord Stream Pipeline Project”, 2009).
Projekta izstrādes, realizācijas un ekspluatācijas mērķiem tika dibināts starptautisks kopuzņēmums Nord Stream AG. Lielākā daļa akciju (51%) pieder uzņēmumam „Gazprom”, pa 20% Vācijas uzņēmumiem „BASF/Wintershall” un „E.ON Ruhrgas” un atlikušie 9% - Nīderlandes uzņēmumam „N.V. Nederlandse Gasunie” (Nord Stream Espo atskaite, 2009).
Lai gan sākotnējais aprēķinātais budžets (2005. gadā) sastādija 4 miljardus eiro (Whist, 2008), šobrīd tas ir sasniedzis 7,5 miljardus eiro. Aptuveni 30% no projekta izmaksām tiks segtas no akcionāru puses, bet atlikušie 70% - no ārējiem finansējuma avotiem (Fact Sheet „The Nord Stream Pipeline Project”, 2009).

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties