SECINĀJUMI
Izvērtējot gan politiskā objekta, gan politiskā subjekta definējumu un būtību, jāsecina, ka no tā izrietošais politisko režīmu definējums varētu būt sekojošs- politiskais režīms ir noteikumi, ar kādiem tiek pārvaldīta sabiedrība un attiecība , kādas valda starp valsts varu un sabiedrības pilsoņiem.
Politisko režīmu klasifikācijas pamatā ir šo režīmu būtību raksturojošs fakts par attiecībām starp pilsonisko sabiedrību un valsti.
Jāsecina, ka mūsdienu sabiedrībā valdošais uzskats par demokrātiskajām vērtībām kā vispārpieņemamu normu ir samērā izplatīts un atzīts.
Tā kā demokrātijas jēdziena saturs ir samērā plašs un, attīstoties sabiedrībai un mainoties dažādiem apstākļiem, arī demokrātijas jēdziens zināmā mērā mainās līdz, tāpēc noteikt vienu ideālo definējumu nav iespējams. Līdz ar to būtiskas ir demokrātiskā režīma pamatiezīmes, kas kopīgas visiem demokrātiskajiem politiskajiem režīmu modeļiem.
Jāsecina, ka izpētot visu demokrātiskā režīma modeļu teorētiskās nostādnes un, neskatoties uz šo modeļu būtiskajām atšķirībām, iespējams nosaukt svarīgākos principus, kuriem jāīstenojas demokrātiskā sabiedrībā- tautas vara un politiskā vienlīdzība.
Vērtējot demokrātiskos politiskā režīma modeļus, jāsecina, ka demokratizācija ir nepārtraukts process un dažadā attīstības līmenī esošām demokrātiskā sabiedrībām ir kopīgas vērtības un kopīgas problēmas.
…