Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:112922
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Politiskā līdzdalība    4
1.1.  Politiskās līdzdalības iedalījums    5
1.2.  Politisko līdzdalību ietekmējošie faktori    6
2.  Konvencionālā un nekonvencionālā politiskā līdzdalība    7
2.1.  Konvencionālā politiskā līdzdalība    8
2.2.  Nekonvencionālā politiskā līdzdalība    9
3.  Konvencionālā un nekonvencionālā politiskā līdzdalība 21. gs.    10
3.1.  Konvencionālā politiskā līdzdalība Latvijā 21. gs.    10
3.2.  Nekonvencionālā politiskā līdzdalība Latvijā 21. gs.    11
  Nobeigums    12
  Izmantotās literatūras saraksts    13
Darba fragmentsAizvērt

Viena no demokrātijas svarīgākajām iezīmēm ir cilvēku politiskā līdzdalība, aktīva piedalīšanās dažādās politiskajās norisēs un nevalstiskajās organizācijās, ar mērķi kaut ko mainīt vai panākt kāda procesa savādāku ritējumu. Līdzdalība politiskajās norisēs vai centieni ietekmēt kādu politisko lēmumu mūsdienās ir diezgan ierasta lieta, jo cilvēki, valstu pilsoņi, ir izglītoti, skatās televizoru, lasa avīzes, žurnālus, utt., kuros ir atspoguļota informācija saistībā ar aktuālākajām politiskajām norisēm valstī, līdz ar to vairumam rodas vēlme kaut kā ietekmēt šos procesus. Protams, šī politiskā līdzdalība un cilvēku aktivitāte nav tik liela, kāda tā bija, piemēram, ceļā uz Latvijas neatkarības atgūšanu, taču kopumā cilvēki labprāt apmeklē pašvaldību, Eiropas Parlamenta vēlēšanas u.c. konvencionālas politiskās līdzdalības veidus, taču arvien populārāka kļūst nekonvencionālā politiskā līdzdalība, jo vairums cilvēku vienkārši netic, ka var miermīlīgā ceļā panākt savus mērķus, netic politiķiem un uzskatu, ka nevar neko mainīt politisko lēmumu pieņemšanā. Šī problēma nav aktuāla tikai Latvijā, bet arī daudzās citās Eiropas valstīs, īpaši pasliktinoties sociālajiem un ekonomiskajiem apstākļiem valstīs.
Referāts tiek sadalīts trīs daļās. Pirmajās divās daļās tiek dots teorētiskais izklāsts, tiek apskatīts, kas tad ir politiskā līdzdalība, kādi politiskās līdzdalības veidi pastāv un kādi faktori ietekmē šo līdzdalību. Īpaši uzsvars tiek likts uz konvencionālo un nekonvencionālo politisko līdzdalību, kuras tad centīšos apskatīt pēc iespējas smalki un padziļināti, apskatot konkrētus šo politisko līdzdalību formas. Darba trešajā daļā jeb empīriskajā daļā tiek apskatīti konkrēti konvencionālās un nekonvencionālās politiskās līdzdalības piemēri Latvijā, kā arī tiek sniegti komentāri un analizētas attiecīgās situācijas. Referāta mērķis galvenokārt ir noskaidrot, kuri politiskās līdzdalības veidi – konvencionālās vai nekonvencionālās, mūsdienās ir populārāki, izplatītāki un atbilstoši, kuros piedalās un kurus atbalsta vairākums cilvēku Latvijā. Tiek izvirzīta arī sekojoša hipotēze: Mūsdienās cilvēki vairāk atbalsta un labprātīgi piedalās nekonvencionālajā politiskajā līdzdalībā, līdz ar to šis politiskās līdzdalības veids ir populārāks un izplatītāks Latvijas sabiedrībā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties