Secinājumi
1. Runa ir savstarpēji saistīta ar valodu. Valoda ir rakstzīmju kopums, taču runa ir šo zīmju pielietojums sarunās ar citiem, kā arī ar runas palīdzību cilvēks izzina priekšmetus un parādības, runa ir līdzeklis ar kuru cilvēki komunicē viens ar otru.
2. Bērnu runu var ietekmēt visdažādākie aspekti, tie var būt atkarīgi no vecumposma attīstības, no etniskās piederības, dzimuma, reliģiskās pārliecības, mantiskā, sociālās piederības, interešu u,c, viedokļa, taču galvenokārt, lai veicinātu skolēna spēju izteikties, skolotāja uzdevums ir veicināt viņa vēlmi izteikties, iedrošināt un paplašināt skolēna redzesloku par apkārtējo pasauli.
3. Analizējot dažādu autoru atziņas, var secināt, ka skolēniem jārada pozitīva un labvēlīga ar interesantām un dažādām metodēm bagātu nodarbību vide, lai skolēns būtu radošs un zinātkārs. Ja nebūs plānveidības un labvēlīga nodarbību vide, tad skolēnam veidosies nepatika pret mācību priekšmetu.
4. Skolēniem šajā sākumskolas posmā ir vairākas atbilstošas iezīmes, kuras ir raksturīgas tieši šim vecumposmam, tās ir tādas kā: pieaugušo atdarināšana (mīmika, žesti, frāzes u.c.), tādejādi skolotājam ir jābūt atdarināšanas vērtam un jābūt kā piemēram skolēnu acīs, kā arī šajā vecumposmā skolēni ir motivēti komunicēt un izteikt savas domas, tāpēc ir ar viņiem jārunā un jāstāsta par morāles un ētikas normām, jo pusaudžu gados tas vairs nebūs tik viegli.
…