Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:789294
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Pirkuma līguma jēdziens un tā būtiskās sastāvdaļas    4
1.1  Pirkuma līguma būtiskās sastāvdaļas    5
1.1.1  Līguma priekšmets    5
1.1.2  Pirkuma maksa    6
2.  Pirkuma līguma forma    8
3.  Pārdevēja pienākumi pirkuma līgumā    10
4.  Pircēja pienākumi pirkuma līgumā    11
5.  Pirkuma līguma atcelšna    13
  Secinājumi    16
  Izmantotie avoti    17
  Pielikumi    18
Darba fragmentsAizvērt

Latvijas Republikas Civillikuma Saistību tiesību daļa ir galvenais likums, kas nosaka attiecības starp pusēm, kuras vēlas vai jau ir noslēgušas kādu darījumu. Tas regulē līgumiskās tiesības un pienākumus dažādu tiesisku darījumu slēgšanas gadījumā, kā arī līgumu noslēgšanas kārtību un izpildi, atbildību tiesību pārkāpumu gadījumos.
Tāpēc es kā šī darba tēmu izvēlējos „Pirkuma līgumu”, jo tas ir pats izplatītākais un svarīgākais no civiltiesiskajiem līgumiem, kas tiek pielietots ik dienas. Varētu likties, ka viss ir ļoti skaidri uzrakstīts Civillikumā, taču ir vēl ļoti daudz un dažādu viedokļu par pirkuma līgumiem. Pastāv tik daudz iespēju noslēgt pirkuma līgumus, kuri pēc savas būtības ir ļoti vienkārši, kā arī tādus, kuri ir samērā sarežģīti un satur dažādus blakus nosacījumus.
Pats par sevi pirkums ir samērā vienkārša darbība, kur pārdevējs un pircējs apmainās ar lietu un naudu. Bet pēc šīs darbības izpildīšanas bieži vien vēlāk var rasties strīdi par lietas trūkumiem, apgrūtinājumiem, patieso vērtību utt. Šeit, protams, neiztikt ar citu likumu iejaukšanos, piemēram, „Patērētāju tiesību aizsardzības likums” kas aizsargā patērētāju tiesības – saistību tiesību izpratnē patērētājs tiek uzskatīts par pircēju. Vēl daudz sarežģītāks būs līgums, kur pirkuma objekts ir lietu kopība vai nekustamais īpašums, kur samaksa un lietas nodošana paredzēta vēlāk, un līgumā ieslēgti dažādi papildus nosacījumi un blakus noteikumi.
Lai cik dīvaini arī nebūtu, bet mēs katru dienu noslēdzam diezgan daudz pirkumu līgumu. Daudzi varbūt pat neiedomājas, ka nopērkot maize veikalā vai pudeli minerālūdens kioskā tiek noslēgts pirkuma līgums ar šo pārdevēju, jo pašlaik sabiedrībā ir iegājies tās priekšstats, ka līguma slēgšana ir tāds process, kas saistās ar papīru kaudzēm. Kā izrādās tā ne maz nav, tāpēc sākumā piedāvāju aplūkot līguma definīciju. LR CL Saistību tiesību daļas 1511.pants definē, kas ir līgums :” Līgums plašākā nozīmē ir ikkatra vairāku personu savstarpēja vienošanās par kādu tiesisku attiecību nodibināšanu, pārgrozīšanu vai izbeigšanu. Līgums šaurākā, šeit pieņemtā nozīmē ir vairāku personu savstarpējs ar vienošanos pamatots gribas izteikums, kura mērķis ir nodibināt saistību tiesību”.1 Tātad līgums ir vairāku personu griba, vienošanās.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties