Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:263322
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads.   
2.  Tirgus analīze.   
3.  Pircēju rīcības analīze :   
  a)industriālais tirgus,   
  b)starpnieku tirgus.   
4.  Pircēju starpnieku tipi.   
5.  Reklāma.   
6.  Cenas noteikšana.   
7.  Kvalitātes politika.   
8.  Piemērs.   
  Kopsavilkums.   
  Priekšlikumi.   
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienās arvien lielāku uzmanību uzņēmumi veltī mārketingam.
Potenciālajiem pircējiem jeb patērētājiem ir vēlēšanās pēc konkrētas produkcijas vai pakalpojuma. Katram uzņēmumam ir jāapmierina cilvēku vajadzības. To var panākt nodrošinot vajadzīgo produktu par pareizu cenu īstajā laikā, vietā un daudzumā kopā ar precīzu informāciju. Tas jāizdara, ievērojot ierobežojumus, ko rada likumdošana, ekonomiskā situācija un konkurences apstākļi. To visu sauc par mārketingu.
Mārketings sevī ietver ne tikai pētījumus par preču un pakalpojumu tirgu, bet arī visu to objektu un subjektu, materiālu un nemateriālu vērtību tirgu, pēc kā sabiedrībā var būt pieprasījums, t.i., ideju, cilvēku, organizāciju u.tml., piedāvājuma un pieprasījuma likumsakarības.

Šī darba mērķis ir izanalizēt pircēja vajadzību izzināšanu un metodes, ar kurām tās precizē, kā arī izanalizēt pircēja rīcību katrā konkrētā gadījumā.
Jebkurš uzņēmējs cenšas sasniegt noteiktus mērķus , ražojot dažāda veida preces un pakalpojumus sabiedrībai un katra atsevišķa cilvēka vajadzību apmierināšanai.
Lai varētu šos mērķus realizēt , ir pareizi jāizvēlas darbības sfēra un produkts vai pakalpojums , kuru vēlas piedāvāt tālāk potenciālajam patērētājam.
Tātad , lai šī izvēle būtu sekmīga ir jāizprot tādi jēdzieni kā cilvēku vajadzības, pieprasījums , piedāvājums , kas ir galvenie tirgus mehānismi.
Cilvēku vajadzības ir ļoti daudzveidīgas, mainīgas un atkarīgas no konkrētiem apstākļiem vai situācijas kādā cilvēks atrodas. Cilvēks zemapziņā ir savu vajadzību vergs , bet apmierināt tās viņš spēj atkarībā no viņa rīcībā esošo līdzekļu daudzuma, t.i., atkarībā no spējām , sava darba rezultātiem un viņa rīcībā esošajiem materiālajiem līdzekļiem.
Cilvēku vajadzību apmierināšana veido kopējo tirgus pieprasījumu.

Pieprasījums ir daļa no cilvēku vajadzībām, kuras var apmierināt tikai uz viņa rīcībā esošiem līdzekļiem. ( piem., nopirkt mobilo telefonu , ja ir nepieciešamie naudas līdzekļi ).



Piedāvājums ir to preču kopums, kuras nonāk tirgū ar apmaiņas mērķi ( realizāciju ). Piedāvājuma un pieprasījuma samērs , no vienas puses nosaka tirgus cenas veidošanos , no otras , svārstās atkarībā no tirgus cenu izmaiņām ( dinamikas ).
Ar tirgus analīzi var izpētīt tos procesus, kuri veidojas preču apgrozības sfērā , un faktorus , kuri iedarbojas uz pieprasījuma un piedāvājuma veidošanos un nosaka ekonomiskās attiecības starp ražotājiem un patērētājiem ( pārdevējiem un pircējiem ).
Viens no svarīgākajiem tirgus attiecību analīzes uzdevumiem ir noteikt apstākļus , kuros tiktu sasniegta optimāla piedāvājuma un pieprasījuma attiecība tirgū. Tas mums ļauj uzzināt , kā konkrētā tirgū realizējas preču pircēju un pārdevēju attiecības , kādi apstākļi nosaka pieprasījuma un piedāvājuma veidošanos un attīstību perspektīvā.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1198401
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties