Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:623034
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.03.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Pašvaldību jēdziens    4
  Pašvaldības Latvijā    5
  Īss vēsturisks pārskats    6
  Raksturojums mūsdienās    7
  Pašvaldības ārvalstīs    8
  Pašvaldību funkcijas, uzdevumi    11
  Pašvaldību budžets    12
  Pašvaldības autonomās funkcijas    13
  Noslēgums , secinājumi    15
  Izmantotā literatūra , avoti    16
Darba fragmentsAizvērt

Noslēgums , secinājumi.
Noslēgumā par šo tēmu var secināt, ka pašvaldību sabiedriski saimnieciskā teritorija, pamatojot vietējās pašvaldības pamatnozīmi,pirmajā plāksnē izvirza nevis kopienas dabiskās tiesības ,bet gan nevalstisko ,pārsvarā saimniecisko, vietējās pašvaldības institūcijas darbības izcelsmi,atbilstoši šai teorijai pašvaldības ir vietējās saimniecības pārzinātājas.
Man ir skaidrs,ka Latvijā pēc neatkarības atgūšanas saņemtais administratīvi teritoriālais dalījums nebija atbilstošs mūsdienu prasībām, un tas joprojām nav piemērots izmainītai saimnieciskajai struktūrai, dzīves veidam, informācijas tehnoloģiju attīstībai u.c,tas nenodrošina pašvaldībām uzticēto funkciju izpildi, rada jau tā nepietiekošo pašvaldību resursu sadrumstalotību un līdz ar to neracionālu to izmantošanu. Vairākām pašvaldībām apvienojoties, rodas iespēja reāli nodalīt lēmējvaru no izpilvaras. Lielākai pašvaldībai ir lielākas iespējas investīcijām un to piesaistei, paredzot ari pašvaldības līdzfinansējumu, pieaug pašvaldības kredītspēja.
Latvijā noteicošās ir pašvaldību obligātās pastāvīgās funkcijas, kas noteiktas likumā par ,,Par pašvaldībām”. Jāatzīmē ,ka likumā noteikto obligāto funkciju uzskaitījums ir stipri nekonsekvents- ir funkcijas, kuras ietver ļoti plašu darbību, piemēram, organizēt komunālos pakalpojumus un ir, salīdzinoši šauras funkcijas,piemēram ,veikt civilstāvokļa aktu reģistrāciju, veikt attiecīgajā administratīvajā teritorijā dzīvojošo bērnu uzskaiti.
Nav viegli novērtēt dažādu pašvaldību funkciju reālo izpildi, jo no vienas puses ir atbilstošie likumdošanas un citi normatīvie akti, un no otras puses- katras pašvaldības funkciju izpildes nodrošināšanas iespējas un to reālā nepieciešamība. Patstāvīgās funkcijas netiek veiktas līdzekļu trūkuma un nepietiekamas administratīvās spējas dēļ.
Pirms vairāk kā desmit gadiem Latvijā uzsāktās pašvaldību reformas ir aktuālas joprojām.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties