Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:540901
 
Vērtējums:
Publicēts: 07.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Kursa apraksts    4
2.  Kalendārās tēmas plānojums    4
3.  Lekcijas laika plānojums    5
4.  Pārruna - Pacienta sagatavošana bronhoskopijai    6
  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Pirms bronhoskopijas māsa veic pacienta dzīvībai svarīgu datu reģistrāciju – novērtē pacienta asinsspiedienu, pulsu, oksigenāciju. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiks veikta pacienta stāvokļa izvērtēšana izmeklējuma laikā un pēc izmeklējuma.
Māsa pacientam paskaidro, ka pēc bronhoskopijas veikšanas pacients divas stundas nedrīkst ēst un lietot šķidrumu. Šāds ierobežojums nepieciešams, lai novērstu aspirācijas risku, jo medikamentu iedarbībā tiek nomākts rīšanas reflekss.
Ja pacientam ir paredzēta izmeklēšana sedācijā vai vispārējā anestēzijā, tad nodrošina pastāvīgu intravenozo pieeju – pacientam ievada intravenozo katetru. Pirms intravenozā katetra ievadīšanas pacientam paskaidro šīs manipulācijas nepieciešamību.
Pirms procedūras māsa pacientam ievada medikamentus, ja tādi ir nozīmēti. Premedikācijai visbiežāk tiek lietoti nomierinoši medikamenti, tādi kā diazepāms un midazolāms, kā arī medikamenti, kas samazina siekalu sekrēciju – atropīns. Ja pacientam anamnēzē ir bijis endokardīts vai ja ir sirds vārstuļu protēzes, vai ja tiek veikta rigīdā bronhoskopija, profilaktiski var tikt nozīmētas antibiotikas. Medikamentus ievada 30 minūtes pirms procedūras, vadoties pēc ārsta nozīmējuma.
Pirms bronhoskopijas tiek veikta deguna eju vai mutes lokālā anestēzija ar 2% lidokaīna želeju vai 10% lidokaīna aerosolu, – tas ir atkarīgs no paredzētā bronhoskopa ievadīšanas veida. Svarīgi ir veikt lokālo anestēziju ar lidokaīnu arī tad, ja ir paredzēta izmeklēšana sedācijā. Māsa pacientam izskaidro medikamentu lietošanas nepieciešamību.
Pacientu nogulda uz izmeklējuma galda, – parasti uz muguras. Ja netiek lietota sedācija vai vispārējā anestēzija, pacientam paskaidro, ka izmeklēšanas laikā jāelpo sekli un vienmērīgi. Atsevišķās situācijās pacientu var izmeklēt sēdus pozīcijā vai noguldītu pozīcijā uz sāniem.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties