Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:471826
 
Vērtējums:
Publicēts: 05.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Linux distributīvi un to apraksts    4
1.  Red Hat distributīvs    4
2.  Fedora Core distributīvs    5
3.  Mandriva distributīvs    6
4.  Ubuntu distributīvs    7
  Secinājumi    8
  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Linux distributīvi un to apraksts
Sāksim ar to, ka „Red Hat” ir amerikāņu kompānija, kura savu darbību uzsāka 1993. gadā, ražo risinājumus uz atvērtās operētājsistēmas LINUX pamata: Red Hat Enterprise Linux (izplatās gada abonementa veidā) un Fedora Core (izplatās bez maksas), kā arī citus programmnodrošinājumus un pakalpojumus.
1. Red Hat distributīvs
Red Hat ir viens no visvecākajiem distributīviem, tomēr pats vecākais ir Slackware distributīvs. Red Hat Linux 1.0 versija tika izlaista 1994. gada 3. novembrī. Šīs ir pirmais distributīvs, kas izmantoja RPM (Red Hat Package Manager) pakešu menedžmenta sistēmu un laikam ejot ir kalpojis kā uzsākšanas punkts dažiem citiem distributīviem, piemēram, tādiem kā Mandriva Linux, Yellow Dog Linux un ASPLinux.
Kopš 2003. gada Red Hat kompānija ir pārtraukusi Red Hat Linux izplatīšanu par labu jaunajam Red Hat Enterprise Linux distributīvam, kurš ir orientēts uz komerciālo vidi, un, Fedora Core - bezmaksas distributīva, izplatīšanai. Red Hat Linux 9.0 ir pēdēja relīze, kas sasniedza savas pastāvēšanas beigas 2004. gada 30. aprīlī. Tomēr pastāv projekts ar nosaukumu „Fedora Legacy”, kas turpina izplatīt drošības un kritiskus uzlabojumus šim distributīvam.
Red Hat distributīvu pirmkārt izplata un izmanto kā servera operētājsistēmu.
Īpašas iezīmes:
Red Hat Linux ir instalējams ar grafisku bāzi Anaconda, kas domāta lietotājiem bez iepriekšējām zināšanām par Linux. Tajā tāpat ir iebūvēts rīks Lokkit ugunsmūra konfigurācijai. Sākot ar Red Hat Linux 8.0, distributīvā, sistēmai tika izveidota simbolu dekodēšana UTF-8. Tam bija maza nozīme angliski runājošiem lietotājiem, bet veicināja daudz vieglāku šī distributīva internacionalizāciju un atbalstīja vairākas Eiropas valodas.
Autortiesību un patentu ierobežojumu dēļ Red Hat distributīvam nav pieejamas daudzas funkcijas, piemēram, mp3 mūzikas failu atskaņošana netiek atbalstīta Rhythmbox un XMMS programmās, tā vietā Red Hat iesaka lietot Ogg Vobis, uz kā nav nekādu patentu. Protams, mp3 atbalsts var tikt uzstādīts pēc pašas operētājsistēmas uzstādīšanas, tāpat arī ar NTFS failu sistēmas atbalstu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties