Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:504950
 
Vērtējums:
Publicēts: 26.09.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads   
2.  Darbā lietoto terminu skaidrojums   
3.  Notiesāto personu juridisko pienākumu raksturs   
4.  Nosacīts sods kā viens no soda veidiem   
5.  Ieslodzīto pamattiesības atkarībā no cietuma režīma   
6.  Notiesāto personu tiesiskais statuss publisko tiesību sfērā   
7.  Konstitūcijā garantētās tiesības   
8.  Notiesātais kā administratīvo tiesību attiecību subjekts   
9.  Notiesātā tiesiskais stāvoklis privāto tiesību sfērā   
10.  Nobeigums   
11.  Izmantotā literatūra.   
Darba fragmentsAizvērt

Neatkarīgi no tiesiskā regulējuma, kurā atrodas persona tai neatkarīgi no tā būs tiesiskais statuss vai tiesisks stāvoklis. Parasti ar statusu saprot tiesisko vai likumdošanā garantēto personas stāvokli sabiedrībā.
Darbā galvenais uzsvars tiks likts uz notiesāto personu statusu, izmantojot dažādas normatīvās bāzes. Darbā tiks aplūkotas notiesāto personu pamattiesību izmantošanas iespējas un tiesību ievērošana cietumā.
Sekundāra uzmanība tiks veltīta arī terminiem, definīcijā. Uzmanība tiek literatūras avotiem pievērsta, jo bieži tiek lietoti dažādi termini, kaut gan runa ir par vienu un to pašu lietu vai parādību. Tāpēc ļoti būtiski ir noskaidrot jēdzienu nozīmi izmantojot dažādus avotus. Definīciju pareizība ir vitāli svarīga, jo pretējā gadījumā pastāv iespējamība, ka netiek izprastas tiesības, kas piemīt kādām subjektam, šinī darbā būs runa par notiesāto personu statusu pārlūkojot dažādus likumus. Tāpēc tiks skaidroti tikai tie termini, kas saistīti ar tēmu- notiesāto personu tiesiskais statuss.
Darbā tiks aplūkots notiesāto personu statuss izmantojot dažādus avotus – likumus un terminu skaidrojošās vārdnīcas, kā arī dažādas publikācijas.
Darba galvenais uzsvars būs likts uz notiesāto pamat brīvību un tiesību ierobežošanu soda izciešanas laikā.
Pirms sākt runāt par terminiem un definīcijām ļoti būtiski ir aplūkot notiesātās personas tiesisko stāvokli kopumā. Notiesātā tiesiskais stāvoklis sākas ar viņa iekļūšanu tiesu sfērā, kas tieši saista ar soda izpildi. Jāmin, ka tiesu sfēra ir saistīta tikai ar kriminālsodiem- krimināltiesībām. Neviena persona nevar kļūt par notiesātu personu un nokļūt cietumā demokrātiska valsti bez tiesas sprieduma. Tātad, lai persona būtu atzīstama par notiesātu nepieciešam tiesas spriedums, kas veikts uz lietiskajiem pierādījumiem. Līdz ar to, ja viena no sastāvdaļām nav, tad nevar būt runa par notiesātu personu.

Notiesātais- persona, par kuru stājies spēkā notiesājošu spriedums, atzīstot, ka šī persona izdarījusi noziedzīgu nodarījumu.1
Konkrētā definīcija ņemta no terminu vārdnīcas tādēļ būtisku kļūdu avotā nevajadzētu būt.
Izlasot konkrēto definīciju nākas secināt, ka šinī gadījumā ir konstatēta ļoti būtiska kļūda vai nepilnība. Autors uzskata, šinī definīcijā ir ļoti būtiska kļūda. Definīcijas autors nav pieminējis tās personas, kuras ir tiesīgas tiesāt, tādēļ sanāk, ka notiesāt var ikviena persona. Konkrētajā definīcija nav ņemts vērā Satversmes 86. pants, kas nosaka tos orgānus, kas ir tiesīgas spriest tiesu Latvijā, līdz ar to varētu uzskatīt, ka definīcijas ir nepilnīga un līdz ar to aplama.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties