Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:296150
 
Vērtējums:
Publicēts: 08.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu    4
2.  Nekustamā īpašuma izsoles izziņošana    7
3.  Izsoles sākumcena    8
4.  Nekustama īpašuma izsoles kārtība    11
4.1.  Izsoles akts    12
4.2.  Izsoles sekas    12
  Secinājumi un priekšlikumi    13
Darba fragmentsAizvērt

Izsole ir pārdošanas veids vairāksolītājam vai kādu tiesību piešķiršana mazāksolītājam.1
Saskaņā ar Civillikuma 2073.pantu, pārdošana izsolē ir priekšlikums tam, kas par atklāti pārdodamo lietu sola dot visaugstāko cenu, noslēgt par to pirkuma līgumu. Izsoles var sarīkot, bez pirkuma līgumiem, arī nomas, īres, darba un piegādes līgumiem.
No pārdodamās lietas īpašnieka viedokļa izsole var būt:
► labprātīga;
► piespiesta.
Labprātīga izsole var būt izdarāma pēc īpašnieka ieskata vai nu privātā kārtībā, vai nu tiesas ceļā. Labprātīgo izsoli privātā kārtībā veic lietas īpašnieks – pats vai piesaistot juridiskas firmas vai citus organizētājus. Tā tiek organizēta, lai pārdevējs gūtu lielāku labumu, izsolē piedalās daži pircēji, kas sacenšas savā starpā par izsolīto lietu. Kad ir tikai viens pircējs, tas liedz īpašniekam iespēju gūt lielāku labumu, jo vien pircējs ne tikai samaksās norunāto cenu, bet pat var censties to cenu pazemināt. Bet izsoles būtība ir tieši tas, ka lietu saņems vairāksolītājs, tas ir cilvēks, kurš piedāvās lielāku cenu lietai.
Labprātīgo izsoli tiesas ceļā var izmantot, piemēram, lietas kopīpašnieki, kuri nevar vienoties par cenu vai par pircēju, vai par kādu citu noteikumu. Tad viņi nodod sava strīda risināšanu tiesai, lai neviens nepaliktu apdalīts vai apvainots.
Labprātīgā izsolē īpašnieks pats „diktē spēles noteikumus”, tas nozīmē, ka labprātīgas izsoles dalībniekiem ir tikai tādas tiesības un pienākumi, kurus ir noteicis īpašnieks vai par kuriem līdzēji ir norunājuši pirms izsoles. Izsoles potenciāliem dalībniekiem ir dota iespēja izvēlēties vai viņi vispār vēlas piedalīties šajā izsolē ar šiem konkrētajiem noteikumiem vai nē.
Taču pastāv arī piespiedu izsole, kur īpašnieka viedoklis jau netiek ņemts vērā. Piespiesta izsole izdarāma tikai un vienīgi tiesas ceļā. Visbiežāk mūsdienās piespiestu izsoles tiek rīkotas, lai apmierinātu kreditorus. Ļoti bieži cilvēki aizņemas naudu, kuru vēlāk nevar atdot, tad kreditori vēršas tiesā, lai piedzītu no parādniekiem naudu, kuras tiem parasti nav. Vēl viens aktuālais piemērs šodien ir uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēja. Tajā gadījumā arī tiek rīkotas piespiestas izsoles kreditoru apmierināšanai.
Savā referātā autore izskatīs uz šo dienu aktuālo jautājumu – nekustama īpašuma pārdošanu piespiedu izsolē. Šīs jautājums ir aktuāls, jo cilvēki vairāk un vairāk aizņemas naudu, kuru nespēj atdot, un vienīgais, kas tiem pieder ir nekustamais īpašums. Un šo īpašumu pārdod piespiedu izsolē, lai atmaksātu parādus.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1219883
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties