Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:221167
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mīts ir izdomājums, kurš guvis visas
sabiedrības atzinību
Platons

Mani jau sen neapmierina mana “galva”. Kasešu mehānisms nestrādā vairs nekādā jēgā, radiostacijās vairs nespēlē manu mīļāko mūziku. Tātad radies nopietns iemesls iegādāties kaut ko jaunu. Kādam informācijas nesēju izvēlēties? Kasetes apnikušas? Varbūt izvēlēties CD? MD? Vai tomēr strauji progresējošajam MP3.

Šķiet šādas izvēles priekšā ir daudzi. Ar kasetēm, CD un MD viss takā būtu skaidrs. Bet MP3 miglā tīts – vienas vienīgas neskaidrības, it sevišķi cilvēkiem kuri tālu stāv no informācijas (datoru) tehnoloģijām. Savukārt, visur, kur ir informācijas deficīts, rodas dažādi mīti. Īpaši aktīvi mītus rada pašdarbība, bet it sevišķi reklāmas.
Reklāma jebkuru Homēru aptīs ap pirkstu. Skaistā Helēna tagad “bīda” ābolu sulu, Ahilejs pārdod apavus, bet Odisejs rīko kruīzus pa jūru.
Ja kas, kamēr Šlimans nebija izpētījis Romas drupas, Homēru uzskatīja par pasaku rakstnieku. Ko varēja redzēt aklais tālās pasaules malās, ja nemaz nebija tur bijis?! Robeža starp realitāti un izdomājumu mūsu saulē ir ļoti trausla, izplūdusi un mainīga. Tas, kas vakar bija tikai izdomājums un sapnis, rīt jau var būt zinātniski pierādīts un atzīts fakts. Pamēģiniet atcerēties (kurš var) pirmos kompaktdisku atskaņotājus. To radītais estētiskais šoks bija saistīts ar pilnīgu, lenšu ierakstiem piemītošo, trokšņu neesamību. Tad cilvēkiem atvērās acis, un kļuva skaidrs, ka pirmie CD atskaņotāji un pirmie CD nav nekāda pilnība. Patreiz progress jau ir ievērojams, un īpaši CD ir kļuvuši par etalonu jaunajām tehnoloģijām. Bet tās kādreiz var attīstīties līdz pavisam jaunam kvalitatīvam līmenim. Un tad XX gadsimta beigu kurlo homēru radītais mīts kļūs par visīstāko patiesību.

Pirmais mīts, optimistiskais:
izmantojot kodēšanas ātrumu 128-160kb/s, tiek panākta skanējuma kvalitāte, kura ir neatšķirama no oriģināla kompaktdiskā.

Teikšu uzreiz, šo mītu netaisos nogalināt, tikai paņemšu un uzšķērdīšu to pa šuvēm, un paskatīšos kas tam iekšā. Kādēļ bojāt cilvēkiem garastāvokli? Ticība CD-kvalitātei silda daudzus – arī daudzos MP3 atbalstītājus, arī ierakstu kompānijas, kuras cīnās pret pirātismu. Par ierakstu kompāniju likstām parunāsim vēlāk, bet tagad atgriežamies pie tēmas.
Gadus piecus atpakaļ pat publikācijā, kā CD kvalitātei atbilstošo ciparu minēja 128kb/s . Vēl aizvien šāds bitrate pārsvarā tiek izmantots interneta failu apmaiņu sistēmās, lai gan nepieciešama pāris lāču dalība, lai šo failu saspiesto skanējumu pielīdzinātu kompaktdiskam. Salīdzināt jau var , bet pielīdzināt - nekādā gadījumā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties