Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:564140
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.01.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
2.  Ievads.    3
3.  Ar ko vadītājam vajadzētu sākt motivēšanas procesu?    4
4.  Motivāciju veidi.    5
5.  Kādus motivātorus darbinieki vērtē visaugstāk?    6
6.  D. Makklellanda un Dž.Atkinsona motivācijas teorija.    7
7.  F. Hercberga motivācijas teorija.    8
8.  A. Maslova motivācijas teorija.    9
9.  Atšķirības starp augstāku un zemāku darba motivāciju.    10
10.  Izmantotā literatūra.    11
Darba fragmentsAizvērt

Personāla vadībā būtiska vieta ir motivācijas procesam. Lai gūtu gandarījumu un ilgstošu interesi par darbu, nepieciešami jauni stimuli, lai papildinātu tos, kuru dēļ darbinieks izvēlējās konkrētu uzņēmumu un amatu.
Motivācija ir dinamisks process, kurš izmantojot psiholoģiskās, sociālās , ekonomiskās un tiesiskās metodesun līdzekļus, sekmē indivīda un uzņēmuma izvirzīto mērķu sasniegšanu.
Izzinot motivācijas koncepciju, var iegūt nepieciešamo informāciju, lai metodiski vadītu cilvēkus un atbilstoši novērtētu viņu veikumu un nopelnus
Grūti radīt motivāciju citiem, ja pašam tās pietrūkst. Motivācija ir dzinulis, kas liek padarīt darbu labāk, gūt sekmes, sagādāt prieku sev un citiem pierādīt savu varēšanu. Kad strādnieki, vadītāji un īpašnieki būs sajūsmā par savu darbu, būs garantēti arī izcili darba rezultāti.
Motivācija un pašvērtējums ir savā starpā cieši saistīti. Motivēti darbinieki ir apmierināti ar sevi, un cilvēki ar augstu pašvērtējumu, protams paveic labāk savu darbu
Veidojot motivācijas sistēmu uzņēmumā, vadītājam jābūt pietiekami elastīgam, lai sasaistītu cilvēka individuālās vajadzības, komandas vajadzības un uzņēmuma biznesa mērķus. Motivācijai ir tendence mainīties. Tas, kas vislabāk motivēja darbiniekus pirmajā darba gadā, nebūs spēcīgs motivators arī turpmāk. Vienmēr jābūt informētam par to, kas nepieciešams padotajiem, jānotur attīstības sarunas — tas viss kopumā palīdz risināt problēmas vai arī brīdina vadītāju par radušos nelabvēlīgu situāciju — darbinieku demotivāciju vai lojalitātes trūkumu.
Pirmais, ko vajadzētu darīt, ir izanalizēt, kuri darbinieki ir apmierināti un neapmierināti ar darbu. Citiem vārdiem sakot, būtu jānovērtē darba atmosfēra. Vadoties pēc F. Hercberga (F. Herzberg) divfaktoru motivācijas teorijas, jāsāk būtu ar higiēnas faktoriem. Ideālā variantā visiem demotivējošajiem faktoriem jābūt neitralizētiem. Pretējā gadījumā tos jālikvidē un tikai pēc tam var veidot motivāciju, izmantojot motivējošos faktorus. Vadītājam jāapzinās, ka labi darba apstākļi un skaidri mērķi un uzdevumi ir nepieciešami ikvienam speciālistam — katram jāzina, ko no viņa sagaida.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1214153
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties