Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:150713
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Galvenās zinātniskās pieejas modernās sabiedrības pētīšanā    4
  Maksa Vēbera teorija par moderno sabiedrību    4
  Modernās jeb kapitulistiskās sabiedrības analīze un raksturojums    5
  Laulības institūcija, kā nācijas pamats    7
  Nobeigums    8
  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Vēbers uzsver, ka antīkās pasaules vergs un mūsdienu proletārietis var saprasties tikpat maz, cik eiropietis un ķīnietis. Tomēr izpētot Austrumelbas laukstrādnieku dzīves apstākļus, Vebers atzīst, ka modernās kapitalistiskās attiecības strukturāli līdzinas vēlīnajām Romas attiecībam un Vāczemes austrumu viduslaicīgi feodālā struktūra ir lemta bojāejai.
Vēbera darbā „Protestantiskā ētika un kapitalisma gars” ir daudzas sasaistes ar paša Vēbera un viņa ģimenes dzīvi, ka arī kritisko attieksmi pret vācu birģerības stāvokli vilhelmiskās ķeizaristes politiskajā kultūrā. Darbs ir arī sava veida politisks manifests un vienlaiku tas ir pētījums par moderni buržuāzistiskās dzīves īstenošanas formas ētosa ģenealoģiju. Šis darbs tiek uzskatīts par klasisku, taču to tikai ļoti ierobežotā nozīme var izprast ka devumu modernā kapitālisma saimniecības un kultūras vesturē.
Protestantisma studijās Vēbers aplūko divus ideāltipus, proti, kapitalistisko garu un protestantisko ētiku. Modernā kapitālisma garu Vēbera izpratnē raksturo profesionālisma ideja un peļņas kā kapitālisma reinvestēšanas ideja.
Moderno kapitālismu Vēbers raksturo kā „milzīgu futlāri”, kura tā gars pretstatā klasiskā kapitālisma garam, „lieliskam racionālismam” balstās uz „mehāniskiem pamatiem”. Runa ir par birokratizāciju un tās neizbēgamību, kas saārda dzīves vadīšanu un stilus, izraisa jēgas zudumu. Šo „garu” raksturo Vēbera slavenā metefora „dzelžainais paklausības futlāris”.
Modernās valsts attīstība it visur sākas ar to, ka firsts sāk atsavināt varu no līdzāsesošajiem pārvaldes varas pastāvīgajiem „privātajiem” pārstāvjiem, kuru īpašumā ir pārvaldes un militāro uzņēmumu līdzekļi, finansu uzņēmumu līdzekļi un visa veida politiski izmantojamie labumi. Viss šis process ir pilnīgi paralēls kapitālistiskā uzņēmuma attīstībai, kura patstāvīgie producenti pakāpeniski tiek atsavināti.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties