Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:425383
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 23 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Darbā izmantotie saīsinājumi    3
  Ievads    4
1.  Teorētiskā daļa    5
1.1.  Miokarda infarkta būtība    5
1.1.1.  Atipiskās klīniskās formas    6
1.1.2.  Diagnostika    7
1.2.  Riska faktori, kas veicina miokarda infarkta attīstību    9
1.2.1.  Paaugstināts asinsspiediens    10
1.2.2.  Paaugstināts holesterīna līmenis    11
1.2.3.  Smēķēšana    13
1.2.4.  Alkohols    14
1.2.5.  Mazkustīgs dzīvesveids    14
1.2.6.  Palielināts ķermeņa svars un vidukļa apkārtmērs    15
1.2.7.  Neracionāls uzturs    16
1.2.8.  Cukura diabēts    17
1.2.9.  Stress    17
1.3.  Miokarda infarkta ārstēšana    18
1.3.1.  Farmakoloģiskā ārstēšana    18
1.3.2.  Ķirurģiskā ārstēšana    19
1.4.  Prognoze    20
2.  Praktiskā daļa    21
2.1.  Pētījuma metodoloģija    21
2.2.  Aptaujas rezultāti un analīze    22
  Secinājumi    33
  Priekšlikumi    35
  Izmantotas literatūras un avotu saraksts    36
  Pielikumi    38
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Vesela sirds un asinsrites sistēma ir viens no nosacījumiem ilgstošai un aktīvai dzīvei. Saslimstot ar kādu kardiovaskulāru slimību, tas noteikti atspoguļosies arī uz citām orgānu sistēmām. Zināms, ka labākais ceļš būt veselam ir slimību profilakse.
Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kādi riska faktori veicina miokarda infarkta attīstību. Analizējot pieejamo literatūru par miokarda infarktu un tā attīstības riska faktoriem, bija apskatīti vairāki aspekti: paaugstināts asinsspiediens, paaugstināts holesterīna līmenis, smēķēšana, alkohols, mazkustīgs dzīvesveids, palielināts ķermeņa svars, uztura paradumi, cukura diabēts un stress. Riska faktori ir iedalīti divās grupās: ietekmējamie un neietekmējamie. Pie neietekmējamiem riska faktoriem pieder tādi faktori kā dzimums, vecums, iedzimtība un iepriekšēja anamnēze. Anketējot 100 respondentus, izrādījās, ka miokarda infarkta attīstība patiešām ir saistīta ar minētājiem riska faktoriem. Pirmkārt, vairums apjautāto bija vīrieši – pēc statistikas datiem, īpaši vīriešiem risks saslimt ar miokarda infarktu ir lielāks.
Kā parādīja anketēšanas rezultāti, miokarda infarkts parasti skar cilvēkus vecumā no 50 līdz 70 gadiem.
Ģimenes anamnēzei arī ir svarīga loma miokarda infarkta attīstībā – tikai ¼ respondentu nav radinieku ar sirds un asinsvadu slimībām. Pārējiem 75% pacientu ir viens vai vairāki radinieki ar kādu sirds un asinsvadu slimību.
Pašiem slimniekiem pirms miokarda infarkta bija kaut kāda sirds un asinsvadu slimība, tikai 10% uzskata, ka viņiem nebija nekādu problēmu ar veselību. Pārējiem bija viena no sekojošām slimībām: arteriālā hipertensija, asinsvadu ateroskleroze, stenokardija u. c.
Pareizi novērtējot neietekmējamos riska faktorus, var izmainīt savu dzīvesveidu, tādējādi krietni samazinot risku saslimt ar miokarda infarktu.
Pats galvenais riska faktors ir asinsvadu ateroskleroze, kas izraisa koronāro artēriju stenozi vai oklūziju. Pēc anketu datiem var secināt, ka cilvēki pārāk maz informēti par asinsvadu aterosklerozi un viņi nepievērš uzmanību holesterīna līmenim asinīs – 60% respondentu nav informēti par savu holesterīna līmeni. Aterosklerozes attīstībā liela loma ir palielinātam ķermeņa svaram un vidukļa apkārtmēram. Mazkustīgs dzīvesveids palēnina vielmaiņas procesus, kas arī ietekmē holesterīna līmeni asinīs. Neskatoties uz to, ka 82% respondentu ir liekais svars, to apzinās mazāk nekā 50%: to, ka viņu svars ir nedaudz lielāks par normu, apgalvo 28% un par to, ka viņiem ir aptaukošanās, apgalvo 18% respondentu.
Pēc pētījuma rezultātiem, vairāk nekā puse respondentu – 60% cilvēku nezina savu holesterīna līmeni asinīs. Tas ir bēdīgs rezultāts, jo paaugstināts holesterīna līmenis ir pirmais „zvaniņš” aizdomām par asinsvadu aterosklerozi un iespējamo turpmāko sirds išēmiskas slimības attīstību.
Lai gan visiem ir zināms smēķēšanas un alkohola lietošanas kaitīgums, cilvēki tomēr turpina gan smēķēt, gan lietot alkoholu – kā liecina aptaujas rezultāti, lielākai daļai respondentu ir šie kaitīgi ieradumi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties