Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:840421
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.10.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
Darba fragmentsAizvērt

Daudzi par mediācijas galveno priekšrocību uzskata strīda privātu izskatīšanu. Tas parasti ir gadījumos, kad uz spēles ir likta reputācija, un arī tad, kad puses vēlas ierobežot sabiedrības pieeju dokumentiem, lietišķiem pierādījumiem, lietas izskatīšanai un liecībām. Turpmāku attiecību sargāšana, atrisinot strīdu ātri ar mediatora palīdzību, puses bieži vien ir labākā pozīcijā pastāvošo attiecību nosargāšanai, ko var pasliktināt spriedze, ja tiek novilcināta lietas izskatīšana tiesā. Patiesībā diskusijas temats var būt tieši šo attiecību saglabāšanas elementi, ka esam izskatījuši augstāk minēta piemēra par iekārtu ražotāju X un to klientu. Procesa neformalitāte un mediatora apmācība sekmē sarežģītu attiecību jautājumu apzināšanos. Kopēji ieguvumi, jo parasti mediācijas process beidzas ar risinājumu, kas pusēm rada kopējus ieguvumus. Tieši mediācija ļauj pusēm paplašināt apspriežamo jautājumu loku, lai tiktu ņemtas vērā to plašākas, ilglaicīgākas intereses un tādējādi strīdam tiktu rasts “win-win” veida risinājums. Paaugstināta apmierinātība rodas, jo pašas puses nosaka rezultātu, izmantojot savas idejas un dodot savu piekrišanu.
Nevar aizmirst arī par procedūras trūkumiem: vat tiks zaudēts laiks. Mediācijā vienmēr būs daži strīdi, kur puses nespēs rast vienošanos, un dalībnieki var jautāt, vai šādai lietas izskatīšanai veltītais laiks un pūles bija to vērti. Trūkst tiesas piespiedu funkcijas — pēc lietas izskatīšanas tiesā dominējošā puse var panākt piekāpšanos tiesas lēmumam. Turpretī pēc lietas nokārtošanas mediācijā, vienīgais autoritatīvais avots ir rakstiska vienošanās. Mediatoram nav pilnvaru piespiest to izpildīt, tomēr mediācijas līguma nosacījumu nepildīšana var prasīt lietas ierosināšanu par līguma laušanu. Toties, ja mediācijas process ir pievienots tiesai, tad mediācijas līgumam var rasties tiesas lēmuma spēks. Lietas, kuru iznākums varētu radīt jaunu tiesisku pamatu, jo mediācija ir privāta un strīda risinājuma precedentu vērtība ir ļoti ierobežota.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties